Поморие завърза интригата във Втора лига с успех над лидера

Етър падна с 0:2

Поморие победи като домакин с 2:0 лидера във Втора професионална лига Етър (Велико Търново) в мач от XXI кръг.

Гостите първи стигнаха до шанс за гол, след като още във втората минута Иван Стоянов намери в пеналта Стефан Неделчев, но той стреля във вратаря.

Домакините отговориха в 31-ата минута, когато удар на Живко Хаджиев с глава профуча покрай вратата, а малко по-късно Иван Стоянов пропусна сам срещу стража на Поморие.

Това се оказа решаващо, защото точно преди почивката Поморие поведе чрез капитана си Христо Лемперов, който бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Митко Плахов.

След почивката Етър бе близо до изравняването след изстрел на Чавдар Ивайлов от свободен удар, ала Димитър Тодоров показа класа и запази аванса на своите.

В 84-ата минута те го увеличиха, тъй като Милен Танев засече центриране на резервата Иван Колев и оформи крайния резултат.

Така футболистите на Малин Орачев се изкачиха на пето място с актив от 33 точки, а Етър остава лидер във временното класиране с 42, но вече има само с две повече от Септември (София).

Стартови състави:

ОФК Поморие: 12. Димитър Тодоров, 9. Ахмед Адемов, 21. Бекир Расим, 11. Деян Лозев, 19. Живко Хаджиев, 15. Илиян Шерданов, 27. Милен Танев, 13. Мирослав Коев, 25. Слави Шопов, 23. Станислав Жеков, 22. Христо Лемперов;

Етър: 12. Кирил Акалски, 3. Георги Кременлиев, 5. Михаил Минков, 14. Иван Скерлев, 22. Димо Атанасов, 88. Йордан Апостолов, 73. Иван Стоянов. 25. Митко Плахов, 10. Цветомир Тодоров, 17. Чавдар Ивайлов, 11. Стефан Неделчев;