Игуаин води "Старата госпожа" към шестото Скудето след грешка на Рома (ВИДЕО)

Ювентус победи Пексара рутинно с 2:0, Рома стигна само до 1:1 у дома с Аталанта и изостава на 8 точки

С два гола на Гонсало Игуаин до почивката шампионът Ювентус победи рутинно последния Пескара с 2:0 на неговия „Адриатико” и направи поредната уверена крачка към шестото Скудето, защото вече води с 8 точки на втория Рома, който стигна само 1:1 у дома с Аталанта.

След гръмкото 3:0 над Барселона в Шампионска лига, Масимилиано Алегри съхрани силите на Сами Кедира, Буфон, Алвеш, Сандро и Киелини, а Леонардо Бонучи беше наказан, но в атака започнаха Игуаин, Дибала, Манджукич и Куадрадо.

„Делфините” започнаха напористо и на два пъти тестваха Нето, който се намеси добре.

В 22-ата минута остър шут на Куадрадо отдясно беше избит от вратаря, но Куадрадо се пребори отново за топката със защитник и чукна пред вратата за Игуаин, за който беше много лесно да ритне в мрежата за 1:0. Това беше гол №200 за аржентинския нападател в първенствата на Европа – 107 за Реал Мадрид в Ла Лига, 71 за Наполи и 22 за Ювентус в Серия А.

Игуаин от малък ъгъл накара вратаря да спасява атрактивното му воле, но три минути преди почивката Манджукич с глава свали центриране на Пянич за Игуаин, който превари защитник и отблизо вкара в левия ъгъл – 2:0.

През втората част много остро влизане на Съли Мунтари в краката на Пауло Дибала доведе до принудителна смяна на звездата на Ювентус и притеснения в щаба на гостите.

Рома не може да бие Аталанта у дома и стигна само до 1:1 на „Олимпико” и вече е на 8 точки зад „Старата госпожа”.

„Вълците” имаха да си връщат за загубата с 1:2 в Бергамо през ноември, а Лучано Спалети водеше своя мач №400 като треньор в Серия А. Аталанта нямаше загуба срещу Рома от ноември 2014-а.

Аталанта започна добре и направи пропуск чрез Хатебур, но в 22-ата минута Андреа Конти излъга Рюдигер на левия фланг и върна за Ясмин Куртич, който с воле прати в мрежата – 1:0 за гостите.

Рома не създаде нищо опасно през първата част, с изключение на един удар с глава на Де Роси право във вратаря.

Веднага след началото на втората част обаче Марио Руи даде дълъг пас, а Салах свали за Джеко, който изравни отблизо. Останаха съмнения за засада, но такава не бе вдигната.

Даниеле Де Роси можеше да вкара гола на живота си със задна ножица след корнер, но топката срещна близката греда.

Раджа Наинголан разтресе и напречната греда с една от характерните си бомби към вратата. Диего Пероти на втора греда не успя да засече центриране на Салах и римляните взеха само точка.

Фиорентина загуби с 1:2 у дома дербито на Тоскана срещу борещия се за оцеляване Емполи. Емполи спечели със съмнителна дузпа на бившия играч на Фиорентина Мануел Паскуал в 93-ата минута и направи гигантска крачка към спасението, защото вече има 5 точки аванс пред Кротоне, който се пребори за точка като гост на Торино.

Емполи имаше една победа във Флоренция въобще в историята през 1997 година, но започна добре и Бернардески изби пред голлинията удар на Раде Крунич, който преодоля вратаря Татарушану.

Фиорентина контролираше играта, но допусна гол в 37-ата минута. Омар Ел Кадури започна атаката като раздаде за Маме Тиам, чийто удар беше избит лошо от Татарушану и Ел Кадури отбеляза на добавка за 1:0.

Фиорентина изравни след явна засада, когато Борха Валеро получи пас от Иличич зад защитата, но флагът не беше вдигнат и испанецът подаде на Кристиян Тейо, който се разписа след рикошет от Весели за 1:1.

Иличич от фаул качи върху напречната греда, но дълбоко в добавеното време Емполи получи много спорна дузпа за спъване на Борха Валеро срещу Мануел Пучарели. Бившият капитан на Фиорентина Мануел Паскуал вкара от бялата точка и донесе победата на Емполи – 2:1.

Кротоне се пребори за 1:1 като гост на Торино. Андреа Белоти вкара дежурния си гол в 66-ата минута от дузпа. Сими Нванкво обаче изравни в 81-ата и Кротоне има 5 точки да наваксва на Емполи, ако иска да се спаси.

Палермо не успя да бие Болоня у дома, въпреки че игра над един час с човек повече и мачът в Сицилия завърши 0:0. Ивайло Чочев игра цял мач за Палермо, който се е запътил с пълна скорост към Серия "Б", защото вече е на 10 точки зад спасителната зона.

Чилиецът Ерик Пулгар беше изгонен с директен червен картон от тима на Болоня в 25-ата минута. И въпреки че до края домакините бяха с човек повече и нов треньор в лицето на Диего Бортолуци, безпомощността пред гола беше пълна и Палермо не намери сили да вкара.