Лион изхвърли Бешикташ от Лига Европа след зрелищен мач и 16 дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Хлапетата" загубиха с 2:1 в редовното време, но се измъкнаха след наказателни удари

Олимпик Лион продължава към 1/2-финалите в Лига Европа, след като победи Бешикташ след изпълнение на дузпи в изключително интересен мач в Турция. Черно-белите победиха с 2:1 в редовното време и продълженията, но след общо 16 изпълнени дузпи, нервите на "хлапетата" се оказаха по-здрави.

Първият половин час на мача бе категорично за Бешикташ, като домакините бяха водени от подкрепата на феновете на стадиона. До 5-та минута те отправиха два опасни удара в очертанията, но Антони Лопс успя да се справи. След още няколко атаки, в 27-та минута Талиша откри, след като получи в наказателното поле, овладя и с хубав удар по земя прати топката в мрежата.

Седем минути по-късно обаче Александър Лаказет върна гола, след като получи топка зад гърба на защитата и с овладяване на гърди отправи прецизен удар, излязъл сам срещу вратаря.

След почивката Бешикташ отново показа по-стойностна игра и очаквано в 58-та минута си върнаха преднината. Отново Талиша попадна в прегръдките на своите съотборници, след като успя да надскочи цялата защита в червено и да отбележи с глава.

В последните три минути на редовното време гостите обсадиха вратата на Бешикташ, но четири последователни удара не попаднаха в мрежата и така срещата влезе в допълнителни 30 минути.

В тях и двата отбора играха доста открито, но така и не намериха нов гол и всичко в сблъсъка опря до изпълнения на дузпи. При тях първите 10 бяха изпълнени перфектно и драмата стана пълна, след като се влезе в серията на "първа грешка". Тя дойде при удара на Тошич, който не успя да изведе Бешикташ напред при седмото изпълнение на турците, но Жале прати топката високо над вратата веднага след него и всичко започна отначало.

Митрович обаче отново направи пропуск за черно-белите и капитанът на гостите Гоналон сложи точка на спора, изпращайки французите на 1/2-финалите в Лига Европа.