Митов: Днес играчите изпълниха на 100% тактическите задачи

Срещу ЦСКА искаме да се реваншираме на нашите фенове, каза Николай Митов седмица преди дербито

Треньорът на Левски Николай Митов заяви, че играчите са изпълнили на 100% тактическите му указания при успеха с 1:0 над Дунав в Русе.

„Доволен съм от трите точки, от победата. Беше необходима от всяка гледна точка. Днес момчетата показаха воля, характер. Едно равностойно първо полувреме, в което и отборът на Дунав можеше да отбележи, и ние имахме две чисти положения. Вече второто полувреме владеехме играта и отбелязахме едно попадение. Мисля, че заслужено победихме. Победата е нормално да ти даде увереност, предстои ни двубой с ЦСКА. В предишните двубои изпуснахме много положения, можеше по съвсем друг начин да се развият мачовете. Днес не допуснахме гол и вкарахме един, което е важно. Изпълниха днес на 100% тактическите задачи и победихме”, коментира Митов успеха веднага след мача пред „Диема спорт 2”.

Той се надява „сините” да се реваншират следващата неделя на своите фенове в дербито с ЦСКА, след като загубиха предното дерби тежко с 0:3 след два гола в тяхната врата още до шестата минута.

„Другите отбори не ме интересуват, важен е нашият отбор. Имаме една седмица да се подготвим и излизаме за победа естествено, да се реваншираме на нашите фенове. Не сме се пазили (бел. ред. петима играчи на Левски висяха с картони за дербито с ЦСКА, но нито един от тях не получи картон днес). Аз ако съм искал да пазя, нямаше да играят. Футболистите изобщо не трябва да мислят по този начин, картон може да се изкара по всяко време”, обясни Митов.