ЦСКА посече на два пъти Славия в началото и в края (ВИДЕО)

Слаб рефер опропасти двубоя в столичния квартал "Овча купел"

Отборът на ЦСКА победи Славия като гост с 2:0 в мач от 8-ия кръг на „А” група. Резултата на стадиона в столичния квартал „Овча купел” откри Лукас Саша още в първата минута, а в самия край на редовното време Михаил Венков удвои преднината на своя тим.

Успехът за „червените” не дойде лесно. Футболистите на Стойчо Младенов имаха игрово преимущество през по-голямата част от времето, но така и не съумяха да отбележат второ попадение, което да внесе спокойствие в редиците им. Срещата бе допълнително изнервена от неспопосаните отсъждания на главния рефер Калин Людмилов, който вбеси треньорския щаб на гостите. Играта бе накъсана от множество нарушения, а в 63-ата минута Людмилов подмина игра с ръка на Георги Петков извън наказателното му поле.

Двубоят започна вихрено за „армейците”, които съумяха да отбележат още в първата си атака. Лукас Саша получи топката в половината на Славия и с много силен удар от около 25 метра изненада Георги Петков. Топката първо срещна страничната греда, след което се удари в тялото на стража на домакините, преди да се оплете в мрежата.

Попадението вдъхна увереност на футболистите на ЦСКА, които наложиха сериозен натиск в следващите минути, но не успяха да се възползват от него.

Постепенно обаче „белите” се окопитиха и изравниха играта. В 10-ата минута Здравко Лазаров нацели напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар. Девет минути по-късно отново ветеранът на Славия имаше възможност да отбележи, но след него удар топката бе изчистена от голлинията от Иван Бандаловски.

До почивката играта бе равностойна, но и двата отбора не съумяха да създадат 100-процентови ситуации.

Втората част също протече при поделено надмощие. Най-дискусионният момент в срещата бе в 60-ата минута, когато Лукас Саша изведе Антон Карачанаков сам срещу вратаря на Славия. Георги Петков напусна очертанията на наказателното си поле и парира последвалия удар, но топката се удари в ръката му. Това обаче убегна от погледа на Калин Людмилов, който остана безмълвен.

В 68-ата минута и „червените” удариха гредата, след хубав удар на Иван Бандаловски от границата наказателното поле.

Заключителните минути на срещата обаче не предложиха много интересни моменти на близо петте хиляди зрители по трибуните на стадион „Славия”. Играта бе предимно в централната част на терена, а по-сериозни опасности пред някоя от двете врати нямаше.

Така се стигна до последната 90-а минута, когато Михаил Венков засече с глава центриране от корнер и прати топката неспасяемо в мрежата на Славия за 2:0.

По този начин отборът на ЦСКА постигна изключително важна победа в навечерието на Вечното дерби. „Червените” вече имат актив от 14 точки, с които изместиха своя съперник от петата позиция. Тимът, воден от Мартин Кушев пък се смъкна с едно място, с точка по-малко.