България претърпя първо поражение в група А-2 на Световното Гран При

"Лъвиците" отстъпиха на Германия с 2:3

Женският национален отбор на България по волейбол отстъпи с 2:3 гейма (22:25, 25:20, 20:25, 25:17, 13:15) на Германия в последната си среща от първия кръг на Група А2. Нашите завършват минитурнира с 6 точки от две победи (едната с 3:2) и едно поражение. Република Корея има 7 на върха, Германия е на 3-о място с 5. Казахстан е без актив.

Нася Димитрова беше най-добра в българския отбор, като реализира 16 точки. С 14 завърши Гергана Димитрова, а 13 добави Елица Василева. Дженифър Геертийс с 19 точки беше номер 1 при съперничките.

В другата среща от днес Република Корея отнесе аутсайдера Казахстан с 3:0 (12, 19, 14).

Следващият турнир на нашите момичета е от 14-и до 16-и този месец в Пуерто Рико. Освен домакините, България ще срещне отборите на Чехия и Канада.

Германките стартираха мача много силно и след като поведоха с 5:1 и 8:3 до първия таймаут, успяха да спечелят частта въпреки равенството при 13:13 и 15:15. Но след 19:16 нямаха проблеми за 1:0. Втората част беше точно противоположна, като след няколко добри атаки на Нася Димитрова увеличи преднината ни до 12:6. Българките бяха убедителни след 22:16 и взеха частта на 20.

В третата част България поведе до 11:9, но германките постепенно обърнаха развоя на мача и след 22:19 и взетия таймаут от Иван Сеферинов поведоха с 2:1 гейма.

Българките влязоха мощно в четвъртия гейм и започнаха с аванс от две точки при 9:7, след което увеличиха до 15:9 благодарение на мощна атака на Елица Василева през центъра и блок-аут на Нася Димитрова. При последвалата атака германките пък извадиха топката в аут на два пъти чрез Лена Щигрот. В този момент много силно играха Паскова и особено Нася Димитрова, които сами доведоха мача до 22:14 и гейма до 25:17.

В началото на тайбрека нашите момичета на два пъти повеждаха с три точки- 6:3 и 8:5, но със смени и прекъсвания германките изравниха при 9:9. Двата отбора си размениха точки до 12:12, след което Германия поведе с 14:12 заради грешка в българското посрещане. При последвалия начален удар обаче Нася Димитрова изпрати топката в аут и донесе успеха на германките с 3:2 гейма.

България - Германия 2:3 (22:25, 25:20, 20:25, 25:17, 13:15)
България: Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Добрияна Рабаджиева, Петя Баракова, Христина Русева, Елица Василева, Русена Сланчева-либеро (Мирослава Паскова, Мария Данчева, Кристина Гунчева)