Черно море би дебютанта Витоша след вратарски гаф (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Божилов се завърна с гол и донесе трите точки на „моряците”

Черно море започна с победа новия сезон в Първа професионална лига, след като се наложи с минималното 1:0 над дебютанта в елита Витоша Бистрица.

Единственото попадение на стадиона в Каварна, където засече домакинстват „моряците”, падна след почивката и бе дело на завърналия се това лято в тима Георги Божилов.

30-годишният футболист дебютира за втори път с екипа на Черно море, след като в предишните два сезона игра за Берое.

Друг, пристигнал това лято футболист - Цветелин Чунчуков, бе близо до гола още в третата минута след центриране на Ондрей Сукуп, но стреля с глава покрай вратата.

Не след дълго Божилов повтори упражнението, отново след центриране на Сукуп отдясно, а в 33-ата минута Михаил Иванов се отчете с блестящо спасяване след нов удар с глава на Чунчуков.

22-годишният стрелец, пристигнал от Лудогорец, наниза 4 гола в контролите, но днес не успя да се разпише.

Почивката дойде при нулево реми, а след нея Черно море продължи да диктува събитията на терена.

Гостите от Бистрица успяха да устоят на натиска, но после вратарят им сгреши фатално.

В 64-ата минута Михаил Иванов излезе неразчетено извън наказателното поле и бе изпреварен от Георги Божилов, който си поведе топката точно преди стражът да я изчисти и после на празна врата я прати в мрежата за 1:0.

Последваха две добри възможности за второ попадение на „моряците”, но те не се възползваха.

В 70-ата минута Мариян Огнянов открадна топката в центъра на терена и намери Атанас Зехиров, чийто удар с външен фалц срещна напречната греда.

В крайна сметка обаче попадението на Божилов се оказа напълно достатъчно на Черно море за трите точки.

Стартови състави:

Черно море: 33. Емил Михайлов, 5. Стефан Станчев, 23. Илиас Хасани, 73. Ондрей Сукуп, 18. Атанас Зехиров, 17. Мартин Костадинов, 14. Георги Божилов, 21. Георги Илиев, 22. Мариян Огнянов, 13. Иван Коконов, 9. Цветелин Чунчуков;

Треньор: Георги Иванов

Витоша: 1. Михаил Иванов, 6. Румен Гьонов, 24. Николай Христозов, 3. Йордан Върбанов, 4. Кристиян Узунов, 7. Кристиян Кочилов, 17. Михаил Петров, 14. Четин Садула, 25. Отофе Пол, 8. Ивайло Лазаров, 11. Даниел Кутев;
Треньор: Костадин Ангелов.