Славия постави под съмнение шампионските амбиции на ЦСКА още на старта (ВИДЕО+СНИМКИ)

Голмайсторът за "армейците" в мача Фернандо Каранга се контузи и бе заменен принудително

Славия постави под съмнение шампионските амбиции на ЦСКА, след като направи 1:1 с „армейците” на старта на новия сезон. ЦСКА показа повече през първата част играна на ст. „Васил Левски” и поведе след гол на Каранга, който пък в началото на второто полувреме се контузи и бе заменен принудително. След почивката Славия вдигна нивото и в 62-ата минута Ивайло Димитров изравни след отличен пас на Влади Узунов.

ЦСКА показа открита и офанзивна игра при гостуването на Славия в първия двубой на двата тима от новия шампионат. Домакините в по-голямата част на първите 45 минути на срещата  приеха играта в своята половина и опитваха да противодействат на „армейците” с контраатаки, които обаче нямаха нужната острота. „Армейците” контролираха играта и на почивката закономерно водеха в резултата с един гол.

В 10-ата минута Пинто комбинира технично с Кулма, който обаче не успя да овладее добре, но Шимао бе близо и опита с техничен  удар да порази съперниковата врата, но нямаше нужната точност.

Добра възможност пред „белите” се откри в 20-ата минута при пробив на Ивайло Димитров, който обаче се забави в близост до пеналта и стреля в обсега на Китанов. ЦСКА не забави отговора и в ответната атака Меркадо бе на изгодна позиция, но завърши с неточен шут във външната страна на мрежата.

В 28-ата минута Александър Георгиев получи достатъчно пространство да си нагласи топката и да центрира технично за Каранга, Стефан Велков се подхлъзна и не успя да покрие нападателя на ЦСКА, който с глава вкара първото попадение за „армейците” за сезона.

В края на полувремето пред гостите се откри нова възможност за гол, но Георги Петков успя да избие с една ръка удар на Бодуров.

След почивката Славия изравни играта и доста по-често притесняваше отбраната на „червените”.

В 59-ата при центриране отдясно Георги Петков опита да играе на сигурно и да избие в корнер, но вместо това за малко да отклони в собствената си мрежа, но топката се отклони в напречната греда.

Последваха две нови опасности пред вратата на домакините, като и в двата случая Кирил Десподов бе главно действащо лице. В 60-ата Десподов не успя с глава да насочи в рамката на вратата, а минута по-късно отново сгреши при удара си от 12-13 метра след пас на Кубемба.

В 62-ата Славия наказа пропуските на гостите и изравни резултата. Владислав Узунов пусна в предни позиции за Ивайло Димитров, който не сгреши останал сам срещу Китанов – 1:1.

Последните минути бяха много тежки за отбраната на Славия, след като ЦСКА се хвърли в атака за трите точки, но „армейците” така и не успяха да вкарат втори гол и поделиха точките със своя съперник.