Славия взе точка от кошмарен мач за лидера Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Моряците” поведоха на "Тича", но после двама се контузиха и „белите” изравниха

Черно море записа второ поредно равенство с резултат 1:1, след като не можа да надвие Славия в мач от петия кръг на Първа професионална лига.

„Моряците” имаха териториално предимство през по-голямата част от двубоя, игран на стадион „Тича” във Варна, но нямаха късмет и в крайна сметка се задоволиха само с точката.

Освен това травми в мача получиха новите попълнения Цветелин Чунчуков и Витиня, а според първоначалните прегледи контузията на португалеца е много тежка.

Малко преди първото полувреме да бъде преполовено пък Чунчуков падна на тревата след единоборство до тъчлинията и макар да се опита да продължи срещата, в 25-ата минута бе заменен принудително от Марек Кузма.

Малко по-късно Александър Цветков изведе чудесно Орлин Старокин сам срещу вратаря, но той не можа да намери добре топката и тя излезе в аут.

Това се случи в 34-ата минута, а в 37-ата Георги Петков трябваше да се намесва решително след мощен удар на Витиня.

След последвалия корнер обаче логичното се случи и Черно море поведе.

Атанас Зехиров откри резултата, след като Ивайло Димитров изби с глава топката, но тя попадна у футболиста на домакините, който я овладя на гърди и после със силен удар от точката за изпълнение на дузпа не остави шансове на вратаря – 1:0.

В продължението на първата част Александър Александров имаше отличен шанс да удвои преднината на своите, но стреля слабо с глава и то право в тялото на Петков.

Така в крайна сметка почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Черно море, а малко след нея тежка контузия получи дебютиралият в състава на Черно море португалец Витиня.

Той бе изнесен на носилка и най-вероятно ще отсъства няколко месеца от терените заради скъсан ахилес, макар че тъкмо се бе възстановил от травма.

Всичко това обърка сериозно "моряците" и след паузата Славия бе по-добрият отбор на терена.

Лошите новини за Георги Иванов не спряха и в 72-ата минута Георги Йомов успя да изравни резултата.

Той бе оставен абсолютно непокрит в пеналта и успя с плонж отблизо да прати топката в мрежата – 1:1.

Пет минути преди края на редовното време Йомов напредна по фланга и центрира чудесно към връхлитащия Ивайло Димитров.

Последният стреля акробатично от движение, но в обсега на Емил Михайлов, който се намеси решително.

Така двата тима си поделиха точките и Черно море остава лидер в класирането с 11, докато гостите от Славия вече имат 5 в своя актив.

Стартови състави:

Черно море: 33. Емил Михайлов, 6. Александър Александров, 7. Виктор Фернандес, 9. Цветелин Чунчуков, 15. Александър Александров, 18. Атанас Зехиров, 21. Георги Русев (к), 22. Мариян Огнянов, 23. Илиас Хасани, 66. Орлин Старокин, 73. Ондрей Сукуп;

Треньор: Георги Иванов

Славия: 1. Георги Петков (к), 66. Омар Абуд, 55. Андреа Христов, 35. Георги Йомов, 11. Емануел Мба, 27. Емил Мартинов, 14. Ивайло Димитров, 73. Иван Минчев, 13. Стефан Велков, 77. Стефан Велев, 5. Теодорис Папустоянопулос;
Треньор: Златомир Загорчич.