Етър се върна вкъщи с дебютна победа в Първа лига (ВИДЕО)

„Виолетовите” надвиха Пирин с 2:1

Етър (Велико Търново) се завърна по най-добрия начин у дома!

В първия мач от елита на българското футболно първенство, игран на стадион „Ивайло” от 2012 г. насам, "виолетовите" победиха Пирин (Благоевград) с 2:1.

Успехът в срещата от петия кръг на Първа лига е дебютен за „виолетовите” този сезон, след като те спечелиха промоция през миналия и така вече имат 5 точки в актива си, с колкото останаха и „орлетата” на Милен Радуканов.

Гостите започнаха плахо мача и техните домакини бяха пълноправни господари на терена преди почивката.

В 16-ата минута Чавдар Ивайлов асистира на Самб Бадара и сенегалският нападател ознаменува първия си двубой като титуляр с гол от движение, засичайки топката пред погледа на защитник.

В 22-ата минута Иван Стоянов имаше чудесна възможност да удвои аванса на домакините, но не улучи целта с удар по диагонала от непосредствена близост.

Малко преди паузата капитанът на домакините овладя дълго центриране и стреля от дъгата на наказателното поле, но покрай дясната греда.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Етър, а Радуканов реагира с двойна смяна и скоро след подновяването на играта Пирин изравни.

Костадин Ничев стори това в 49-ата минута след центриране на влезлият като резерва Анти Рениа – 1:1.

Само три минути по-късно отново Рениа изведе Радослав Кирилов и той бе на път да направи пълен обрат след хубав удар по диагонала, ала топката само докосна външната част на страничната греда.

След още шест минути Станислав Костов също бе близо до гол, но неговият изстрел бе блокиран и Пирин спечели само корнер.

В 61-ата минута Антон Костадинов се контузи и това сякаш помогна на Етър да си върне преимуществото.

Последваха силни минути на „болярите” и три добри възможности за гол пред Иван Стоянов.

Капитанът им обаче не успя да се възползва от нито едната и резултатът остана равен.

В 73-ата минута логичното се случи, след като Иван Стоянов се измъкна в пеналта и асистира чудесно към резервата Иван Петков, който нямаше как да сгреши отблизо – 2:1.

Малко преди края Юлиян Попев стреля силно от средна дистанция, но встрани от вратата.

В добавеното време на мача Пирин вкара гол, който обаче справедливо бе отменен заради засада.

В шестия кръг благоевградчани са домакини на Левски, а Етър гостува на Славия в София.