БРАВО! Григор е на 1/4-финал в Шанхай (ВИДЕО)

Гришо ще играе със световния №1 Рафаел Надал

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров спечели мача си от третия кръг на турнира от серията "Мастърс" в Шанхай с поставения под №10 американец Сам Куери.

Поставеният под №6 Димитров спечели с 6:3, 7:6 (3) и ще играе на 1/4-финалите със световния №1 Рафаел Надал (Испания), от когото загуби в три сета на 1/2-финалите в Пекин миналата седмица, или с италианеца Фабио Фонини.

Димитров, който за първи път в кариерата си достига до тази фаза в Шанхай, вече има 3 победи от 3 мача срещу Куери. Преди днешния им сблъсък Димитров надделява над американеца с 6:3, 6:2 във Вашингтон през 2013 година и с 4:6, 6:3, 6:4 в "Куинс Клъб" в Лондон през 2015.

В първия си двубой в тазгодишното издание на "Мастърс"-а в Шанхай Димитров отрази 3 мачбола и победи драматично след тайбрек в третия сет друг представител на САЩ - Райън Харисън. Днес обаче Димитров прекърши далеч по-лесно сънародника на Харисън и е близо до нов сблъсък с Надал, срещу когото има 9 поражения от 10 мача до момента.

ПЪРВИ СЕТ
Срещата започна с размяна на спечелени геймове при собствен сервис. Ключовият момент дойде в четвъртия гейм, когато Григор Димитров направи пробив при първата си възможност в мача. След това двамата продължиха да печелят своите подавания. В осмия гейм Димитров пропиля три сетбола, а Куери спечели своя сервис гейм, за да намали на 3:5. Гришо обаче не изпусна възможността при собственото си подаване и при първия сетбол в него приключи частта - 6:3.

ВТОРИ СЕТ

Тази част започна с предимство на Куери, който спечели подаването си, а във втория гейм проби сервиса на Гришо. Димитров отговори веднага и върна пробива, а след това спечели подаването си, за да изравни резултата. Двамата печелеха своите подавания до края, като нито един от тях дори не стигна до възможност за пробив. Така се стигна до 6:6 и тайбрек. Той не започна добре за българина. Куери поведе с 2:0 след минипробив, но след това Димитров взе развитието в свои ръце, спечели пет поредни точки, което му донесе победата в мача при първия мачбол.