РЕЦИТАЛ: „Канарчетата” влетяха в шестицата с погром, Виана наниза 4! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Септември остана предпоследен след срамна загуба с 0:5 в Коматево

Ботев Пловдив записа трета поредна домакинска победа, разгомявайки с 5:0 новака Септември в отложен мач от четвъртия кръг на Първа професионална лига.

"Канарчетата" влетяха в челната шестица, а над всички на базата в Коматево бе голмайсторът им Фернандо Виана, който блесна с четири попадения и така влезе завинаги в клубната история, тъй като стана първият чужденец, реализирал толкова в рамките на една среща.

"Жълто-черните" превъзхождаха своя съперник през цялото време, особено след почивката, като изградиха множество красиви атаки, а след успеха събраха 17 точки и вече се намират на петото място в класирането.

Още в шестата минута топката срещна гредата след отлично изпълнен свободен удар от Дуде Ндонгала, като вратарят на Септември само изгледа топката.

Гостите отговориха малко по-късно, когато Иван Чворович трябваше да се намесва решително и го стори, за да спре устрема на Жеан Патрик.

В 20-ата минута пък Фелипе Бризола проби отдясно и намери отлично Ндонгала, но последният направи фрапантен пропуск и не можа да улучи вратата от непосредствена близост.

Ботев обаче продължи да търси гола и не след дълго логичното се случи.

В 25-ата минута Ндонгала проби по левия фланг и елегантно центрира към Фернандо Виана, който с глава откри резултата и вкара своето шесто попадение в елита този сезон.

Така Ботев се оттегли на почивка с минимален аванс, а малко след нея удвои преднината си.

В 57-ата минута Ндонгала вкара красив гол с изстрел извън наказателното поле - 2:0.

Малко по-късно Бризола бе изведен на добра позиция и той пусна топката успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече.

Третото попадение не закъсня и падна след страхотна атака на Ботев, в която капитанът Лъчо Балтанов се отличи с ювелирно подаване, а Виана направи резултата класически с външен фалц в 64-ата минута.

Само девет по-късно Виана оформи своя хеттрик, след като Ндонгала изведе чудесно Лазар Марин, а той с прострелно центриране намери голмайстора на Ботев, оставен непокрит на далечната греда. Бразилецът нямаше как да сгреши на празната врата и вкара за 4:0.

В 79-ата минута появилият се като резерва Тодор Неделев навърза няколко бранителя на гостите, но след това вратарят на Септември се намеси и после бе покрит от Елтън.

Впоследствие друга резерва, но в състава на гостите - Васил Калоянов, беше близо до почетния гол, ала Чворович показа класа.

След няколко секунди Неделев стресна щаба на домакините и накуцвайки поиска лекарска помощ, но травмата му не бе сериозна и националът продължи срещата.

Точно той бе в основата на петото попадение в мача, паднало след отличен негов пас към Лазар Марин. Той пък отново подаде към Виана, а бразилецът с лекота вкара своя четвърти гол в срещата и общо девети през сезона, за да направи погрома пълен - 5:0.

След четвъртата си поредна загуба в елита Септември остана на предпоследното място със 7 точки от 11 мача.