"Експресен" Локомотив прегази Литекс, върна се на върха (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Два гола отбеляза Демона

С два гола на Николай Цветков-Демона и по един на Иво Иванов и Том, Локомотив София разби Литекс с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Втора лига.

Така Локо Сф събра 25 точки и се възползва от грешните стъпки на Ботев Вр (0:0 срещу Ботев Гъл) и на Царско село (0:1 срещу Монтана), за да излезе отново начело в таблицата.

Преди мача зрителите на стадиона почетоха с минута мълчание починалия наскоро свой бивш футболист Борис Илиев.

Резултата в "Надежда" откри опитният Иво Иванов, който се разписа още в 4-ата минута. След като имаха гол преднина “железничарите” взе нещата изцяло в свои ръце, но трябваше да чакат повече от 70 минути, преди за втори път да намерят път към мрежата на “оранжевите”.

Четвърт час преди последния съдийски сигнал Николай Цветков се озова сам срещу вратаря Диян Вълков и с удар с левия крак не му остави шансове. В 88-ата минута Демона за втори път записа името си сред голмайсторите, а в последната минута Том отбеляза рядко красив гол, с който оформи крайното 4:0 в полза на Локомотив.