Царят на черното тото замеси Генов в световен скандал (ВИДЕО)

Царят на измамите Уилсън Радж Перумал разкри, че е "уредил български съдия" за контролата между Австралия и Египет

15 дни преди старта на световното първенство в Бразилия темата черното тото от­ново излезе на преден план. Царят на измамите Уилсън Радж Перумал, който е отговорен за уговаряне на ма­чове в Азия, Афри­ка, Източна Евро­па, Централна и Южна Америка, за­меси обаче и Бъл­гария. Сингапурецът, който прекара немалко време в затворите в родината си и във Финландия, отново беше арестуван в Хелзинки преди месец след между­народна операция.

През последната седмица в Австра­лия се разбуниха духовете, след като Fairfax Media и Australian Broadcasting Corporation, док­ладваха за съмне­ния относно редов­ността на приятел­ската среща между „кенгурата" и Египет, играна в Кай­ро на 17 ноември 2010 г. За този мач Перумал признава, че е „уредил българ­ски съдия, след което синдикатът, за който е рабо­тил, е направил залози, че в мача ще бъдат отбел­язани общо три гола". Признания­та си Перумал прави в своята книга, излязла наскоро под загла­вието „Kelong Kings".

Съдийската бригада е била в състав Антон Ге­нов и помощници Николай Ангелов и Николай Петров. Въпросният мач върви 2:0 за дома­кините след голове на Захер в 18-ата минута и Гедо в 60-ата минута, преди Мохамед Зидан да се разпише от дуз­па в 90-ата минута, която повечето ко­ментатори описват като „лека".

Бившият страж на Фулъм и Челси Марк    Шварцър, който е на вратата на „кенгурата" в онзи мач, споделя пред местната ABC: „Мачът сам по себе си беше странен, едностра­нен мач, който смяташ, че съдиите не ръководят по най-честния начин. Трудно е да го повярваш, когато си на терена, но е трудно и да четеш за това... Предпола­гам, че това оправ­дава нашето усеща­не в онзи момент".