Левски повтори 7:1 точно 20 години след славния разгром над ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Божидар Краев вкара хеттрик срещу Спартак (Вн) в дебюта си като титуляр, младите таланти на Гонзо наказаха "соколите" с любим резултат

Левски разгроми Спартак (Варна) с лекота със 7:1 като гост в 1/16-финалите за Купата на България и по този начин ознаменува 20-годишнината от славната победа със 7:1 над ЦСКА през 1994 година. Георги Иванов заложи на изцяло резервен състав, но „соколите”, които бяха пред закриване преди началото на сезона, нямаха никакви съпротивителни сили на мокрия терен във Варна. Божидар Краев вкара хеттрик в първия си мач като титуляр за Левски, който игра с юбилейния си екип в червено и жълто, а по едно попадение добавиха капитанът днес Мирослав Иванов, Радослав Цонев и резервите Владислав Мисяк и Валери Домовчийски. В добавеното време резервата Диян Стоянов вкара почетния гол за Спартак.

Левски вкара 7 гола за първи път този сезон, като така отбеляза 20 години от славната победа със 7:1 над ЦСКА с нов официален мач със 7 попадения. Божидар Краев се разписа за първи път за мъжкия отбор на Левски, а Миро Иванов, Ради Цонев и Мисяк вкараха за първи път този сезон.

Калният терен и студеното време създаваха предпоставки за проблеми пред „сините”, но домакините просто не бяха на нужното ниво, за да се противопоставят на елитния съперник.

В началните минути Прохазка бе ритнат лошо, а Миро Иванов също имаше проблеми с тежкия терен. Веднага щом Левски привикна към условията дойдоха и головете.

Прохазка хитро чукна покрай съперник и го надбяга отдясно, а после центрира към центъра, където капитанът днес Мирослав Иванов беше оставен сам и въпреки че топката му дойде на неудобна височина той леко наклони глава и вкара отблизо в левия ъгъл за 1:0.

Стефан Велев получи първия картон в мача за задържане на съперник с ръце в центъра. Божидар Краев беше много активен в хода на целия мач и в 24-ата минута овладя в наказателното поле след хвърляне на тъч, заложи топката леко назад за Радослав Цонев и юношеският национал намери близкия долен десен ъгъл – 2:0.

След половин час игра Божидар Краев пусна меко центриране за Стефан Велев, който от 5-6 метра прати над целта.

Пълният превес на Левски продължи и резултатът стана класически 5 минути преди почивката. Мики Орачев се разходи като на парад с топка в крака и проби отляво към центъра, пусна вдясно за свободния Краев, който се нагласи и с нисък шут оплете в долния десен ъгъл от границата на наказателното поле.

Златко Янков направи двойна смяна на почивката, но това не доведе до осезаемо подобрение в играта на варненци. Левски имаше нужда от 8 минути след паузата, за да вкара 4-ия си гол.

Антон Огнянов се измъкна отляво и центрира по земя, Аниете се размина и не успя да засече със шпагат, но на задната греда Краев прати в опразнената врата за 4:0.

След час игра Мики Орачев се включи добре в атака след двойно подаване и стреля, вратарят Димитров изби, а Домовчийски му отне от ръцете и вкара, но голът бе отменен за нарушение на Домо.

Веднага след това Галин Ташев сбърка елементарно в защита, Станимир Димитров му отне и стреля, а Наумовски изби в напречната греда. Това беше и най-доброто положение за „соколите” в мача.

Домакините играеха кошмарно в защита и в 73-ата минута Филип Димитров изби с една ръка остър пас на резервата Крумов, но прати право на крака на Мисяк, който също влезе от пейката, и той се разписа за 5:0.

Само 3 минути по-късно Мики Орачев пак мина безпроблемно през защитата вляво и върна в центъра за Домовчийски, който леко по земя плъзна в далечния долен ъгъл – 6:0.

До края Божидар Краев успя да оформи своя хеттрик след асистенция на Огнянов, а резервата Диян Стоянов вкара почетен гол за Спартак в добавеното време и фиксира любимия резултат на „сините” фенове – 7:1.