ПФК Бургас загуби от Созопол като гост

ПФК Бургас загуби с 1:3 гостуването си на Созопол. Попадението за бургазлии бе дело на Мирослав Радев в 15-ата минута. За домакините точни бяха Капитанов (3 мин.), Георгиев (5 мин.) и Русев (30 мин.).

Двубоят започна лошо за ПФК Бургас. Още в 3-ата Капитанов стреля от малък ъгъл, топката прехвърли вратаря и влетя в мрежата за 1:0. Две минути по-късно удар на Георгиев се отби в дясната греда и премина голлинията за 2:0. Последваха силни минути за ПФК Бургас, като на два пъти вратаря на Созопол Теменлиев избиваше в корнер опасни изстрели на Тодоров. Натискът на гостите се увенча с гол. В 15-ата минута Мирослав Радев засече с глава центриране от ъглов удар за 1:2. Минутка по-късно можеше резултатът да бъде изравнен, но Теменлиев улови топката на самата голлиния. В 20-ата минута старжът на бургазлии Янко Георгиев прояви чудесен рефлекс, спасявайки дузпа, изпълнена от Станимир Митев. В 30-ата минута домакините реализираха трето попадение, след като Русев засече с глава центриране от корнер. Пет минути преди края на полувремето ПФК Бургас можеше да намали изоставането си, но удар с глава на Мирослав Радев срещна левия страничен стълб на вратата на Созопол.

През второто полувреме играта се водеше предимно в центъра на терена, като голови положения почти липсваха. В 70-ата минута далечен удар на Мирослав Радев мина на сантиметри над напречната греда на вратата на Созопол. Десет минути преди края на срещата пък бе отменен гол на ПФК Бургас, заради засада на Анатоли Тодоров.

Наставникът на ПФК Бургас Ангел Стойков бе видимо разочарован от загубата. „Такива двубои не се печелят без мотивация и себераздаване. Не може да се оправдаваме само с липсата на основни единици в нашия състав. Факт е, че такива имаше, но не това е най-важното. Заслужена победа за Созопол. Не може за цял полусезон да сме допуснали 5 гола, а сега за 15 минути – 3. За пореден път ще кажа, че нашата цел е да останем в „Б” група и да обиграем състава, за да изглеждаме по начина, по който всички желаем. Знаете, че сглобихме отбора в последния възможен момент, а пристига играчи и след като първенството вече беше започнало. Това няма как да не се отрази. Може би се някои се заблудиха, след като направихме 2-3 добри мача”, заяви Ангел Стойков.

ПФК Бургас: 12. Янко Георгиев, 11. Даниел Шмедин, 14. Величко Величков, 20. Юри Иванов, 22. Цветомир Цонков, 21. Живко Хаджиев (46’ – 4. Симеон Мечев), 10. Мирослав Радев, 23. Борислав Борисов (58’ – 15. Петър Коелв), 9. Георги Станчев (46’ – 17. Яни Пехливанов), 2. Тодор Гочев, 18. Анатоли Тодоров
Резерви: 1. Християн Славов, 6. Стоян Мантаров, Симеон Мечев, 17. Яни Пехливанов. 19. Ахмед Ахмедов, 15. Петър Колев, 99. Слави Костенски

ПФК „Бургас”

Оперират играч на Спартак (Варна)

Треньорът Росен Кирилов има и още един кадрови проблем

Беласица победи Струмска слава с 2:0 на „Цар Самуил“

Домакините от Петрич запазиха шансовете си за оцеляване в групата

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили