Пирин взе точка на ЦСКА след зрелищно 2:2 на "Българска армия" (видео и снимки)

ЦСКА не успя да вземе победа срещу Пирин, а двата тима изиграха зрелищен мач, който завърши 2:2.

През първата част домакините имаха предимство и търсеха гола, но не успяха да реализират. В 12-тата минута след центриране на Делев от корнер Акуаро добре намери топката с глава, но Попев с полседни сили изчисти от голлинията на Пирин. В 31-та Платини отправи хубав изстрел от фаул, но топката рикошира в защитник на Пирин и заблуди Аршинков, който с мъка изби в корнер. Далечни удари пробваха Маркиньос и Делев, но не можаха да намерят целта.

Втората част започна перфектно за гостите от Благоевград. В 51-та минута Башлиев, който е трансферна цел на Левски и Литекс, проби по десния фланг и пусна перфектно центриране към Димитър Илиев, който откри резултата за Пирин.

Това бе само началото на головата серия през второто полувреме. ЦСКА натисна и закономерно изравни в 65-тата минута след страхотно воле на Румен Трифонов от 25 метра, с което бранителят намери долния ляв ъгъл на Аршинков.

В края на мача се разигра истинска драма. В разстояние на 2 минути двата тима си размениха по един гол. Първо в 81-та минута Апостол Попов засече с глава отблизо във врата на Пирин, но това разконцентрира домакините и те допуснаха гол веднага след подновяването на играта.

В 82-рата Иван Цветков се възползва от груба грешка в защитата на ЦСКА, спокойно преодоля вратаря Макенджиев и фисксира крайното 2:2. До края пропуски направиха Апостол Попов и Емил Гъргоров, които не можаха да донесат победата на „армейците”.

Така след този кръг ЦСКА вече изостава на 8 точки от Левски, а Пирин взе жизненоважна точка в борбата си за спасение.

Фотогалерия с още снимки от мача можете да видите ТУК!
Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона