Слабо съдийство не позволи на Миньор да удари Черно море в Перник (снимки)

Срещата между двата тима завърши наравно 1:1, попадението за гостите от Варна дойде след доста спорна ситуация

В среща от 29-ия кръг на родната „А” група отборите на Миньор (Перник) и Черно море (Варна) не успяха да се победят и завършиха сблъсъка си при равенство 1:1. Срещата на стадион „Миньор” бе изключително интересна и изпълнена с много вълнуващи моменти, като домакините бяха по-активни от своя съперник и търсеха по-упорито победата, но тя така и не дойде и двата тима грабнаха по точка. Гостите от Варна поведоха в резултата след доста спорна ситуация, при която не бе отсъдена очевидна засада на Румен Николов, а Миньор все пак успя да се върне в мача с гол на Въндев. След като резултатът стана 1:1, нито един от двата отбора не достигна до второ попадение и така срещата завърши наравно.

Началните минути бяха спокойни, а постепенно Миньор започна да стои много по-добре на терена. В 12-ата минута дойде и първата много сериозна опасност пред Илко Пиргов. Божилов сбърка в отбрана, а Брахими пое топката и намери хубаво Траянов, който оказал се очи в очи със стража на гостите, прати кълбото в тялото на вратаря и по този начин пропусна отлична възможност да открие резултата.

Не бяха изминали и две минути от тази ситуация, а вече имаше нова възможност пред вратата на Черно море. Много активният от началото на мача Брахими получи топката от Марков и подаде към Въндев, който стреля великолепно към вратата на съперника, но кълбото прелетя на сантиметри покрай лявата греда на Пиргов.

Натискът на Миньор продължи. „Чуковете” се представяха много по-добре в своя противник и в 18-ата минута Брахими получи отлична възможност за реализиране на гол, като само чудесната намеса на стража на „моряците” предотврати попадението. Последваха нови пропуски на Том и Въндев, след които тима на Стефан Генов отново оцеля и не допусна гол.

Малко преди да изтече половин час игра на стадион „Миньор”, гостите пропиляха първата си по-сериозна възможност. Камазола пресече пас към Том и комбинира с Георги Илиев. Капитанът на гостите задържа топката и намери Румен Николов, който бе очи в очи с Чворович и стреля, но ударът бе отразен блестящо от стража на домакините.

До почивката двата отбора намалиха темпото на игра и по-опасни възможности пред Чворович и Пиргов нямаше. Така първите 45 минути приключиха при началното нулево равенство.

Черно море започна активно второто полувреме, но първият опасен момент бе създаден пред вратата на „моряците”. Брахими се озова сам срещу Илко Пиргов, който обаче отново отрази блестящо изстрела на играча на домакините

В 66-ата минута дойде може би най-спорният момент в мача. Румен Николов бе намерен зад отбраната на Миньор и въпреки че се намираше в очевидна засада, реферът Георги Кабаков не отсъди такава. Николов комбинира с Каптиев, който сам срещу Чворович отбеляза за 0:1.

Веднага след като получиха попадение във вратата си, „чуковете” увеличиха усилията си в атака и действията се пренесоха изцяло в половината на Черно море. Силните изяви на Миньор доведоха до резултат в 74-ата минута, когато Марков центрира от фаул, а кълбото се озова във Въндев, който с хубав удар направи резултата 1:1.

След като равенството бе възстановено, играта доста се накъса и действията на терена станаха по-груби. И двата отбора се стремяха да отбележат попадение и опасните възможности пред двете врати не липсваха. Двамата вратари обаче не допуснаха нови попадения в мрежите си и по този начин нулевото равенство се запази до последните минути на срещата.

Най-чистото положение в края на мача бе пропиляно от Траянов в 93-ата минута, когато изстрелът на играча на Миньор срещна напречната греда.

След това равенство отборът на Черно море запази шансове за четвъртото място, но също така изпусна отлична възможност да излезе на тази позиция. След ремито „моряците” са шести с актив от 48 точки и ще се надяват на успех в последния си мач и провал на столичните и пловдивските „железничари” в последния кръг, за да може да бъде постигнато четвъртото място. Миньор е 11-ти с 33 точки и доиграва сезона.