Черноморец (Поморие) – Видима Раковски ще бъде финалният бараж за участие в „А” група

9 поморийски „акули” удариха Спортист (Своге) с 2:1 в Сливен

Отборът на Черноморец (Поморие) се класира за финалния плейоф за участие в „А” група, след като в първия бараж днес се наложи с 2:1 над тима на Спортист (Своге). Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен, а в последния сблъсък за сезона поморийските „акули” ще се изправят срещу Видима Раковски.

Като цяло мачът бе доста напрегнат и символичните домакини завършиха срещата с 9 човека, след като Димов и Стоянов си изкараха по два жълти картона. В самия край на мача пък попадение на Спортист бе отменено заради засада.

Преди началото на срещата пък, двата тима получиха по една купа за вторите си места в Източната и Западната "Б" групи.

Двубоят започна равностойно, а първата интересна възможност се откри пред Добрев от Спортист, който стреля от границата на наказателното поле, но стражът на Черноморец бе добре пласиран и спаси.

Постепенно „шоколадите” дори успяха да наложат натиск и имаха още няколко възможности за откриване на резултата. Първо Валентинов стреля над напречната греда, а впоследствие примерът му бе последван и от Георгиев. В 23-ата минута пък Василев свали с глава за Валентинов, който от не повече от метър от голлинията не можа да засече кълбото и опасността премина.

След преполовяването на първата част поморийските „акули” се активизираха и на свой ред започнаха да притесняват стража на съперника. Манев и Костадинов се отчетоха с неточни изстрели, а Божинов бе най-близо до попадение, след като стреля перфектно от фаул, ала Годжев с върха на пръстите изби в корнер.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Божинов центрира хубаво от фаул, кълбото рикошира в главата на Калоянов, след което се удари в крака на Копаранов и влетя в мрежата на Годжев за 1:0.

Само 3 минути по-късно Черноморец шокира за втори път своя съперник, след като
Божинов отново центрира от фаул, Калоянов увлече отбраната на Своге и непокритият Костадинов с глава удвои преднината на поморийските "акули".

До края на полувремето повече попадения нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при преднина от два гола за символичните домакини.

Втората част премина почти изцяло под диктовката на символичните гости, които излязоха мотивирани да обърнат развоя на срещата в своя полза.

Първата по-сериозна опасност обаче дойде пред тима на Черноморец, след като Стоянов и Калоянов направиха хубаво двойно подаване в наказателното поле, което завърши с пропуск на последния, който от около 5 метра не можа да уцели вратата на Годжев.

Така се стигна до 59-ата минута, когато Пламен Димов направи безсмислен шпагат в центъра, за който получи втори жълт картон и така остави своите с човек по-малко на терена.

След изгонването на Димов, символичните домакини логично се прибраха плътно в своята половина, докато „шоколадите” овладяха инициативата и организираха ужасяващ натиск над своя съперник. В 61-ата минута Добрев стреля много добре от фаул, но близо двуметровият Йовешич се хвърли и спаси.

В последните 20 минути играта се пренесе пред наказателното поле на поморийските „акули”, а стражът им правеше чудеса от храброст под рамката си. Първо Младенов стреля от 2 метра, а Йовешич показа нечовешки рефлекс и спаси, а впоследствие вратарят се намеси перфектно и след удар на Янков.

Така се стигна до 82-ата минута, когато „шоколадите” все пак успяха да се върнат в мача. Тогава
Борисов центрира в наказателното поле с левия крак, кълбото прехвърли всички, включително Йовешич и стигна до Младенов, който не сбърка за 1:2.

Само 5 минути след гола поморийци останаха с 9 човека на терена, след като Стоянов си изкара втори жълт картон за разкарване на топката.

Веднага след изгонването на Стоянов Спортист стигна до изравняване чрез Младенов, но голът бе отменен заради засада на капитана на символичните гости.

До края на мача Спортист продължи да натиска, но не можа да стигне до второ попадение и така загуби с 1:2 първия бараж за влизане в „А” група от Черноморец (Поморие). Така „акулите” ще играят за влизане в „А” група с тима на Видима Раковски, който се класира на 14-о място в елита и си осигури мач за оставане в групата на майсторите.