Черноморец (Поморие) спечели финалния плейоф с 3:0 и изхвърли Видима от елита (видео)

Все още обаче не е ясно дали поморийските "акули" ще участват в елита от следващия сезон

Отборът на Черноморец (Поморие) завърши сезона по невероятен начин, след като се наложи с 3:0 над тима на Видима Раковски във финалния бараж за влизане в „А” група. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен, където тимът от Севлиево завърши двубоя с 10 човека, след като Бранеков си изкара втори жълт картон в 62-ата минута. Иначе Атанасов изведе Черноморец напред в 58-ата минута, а Калоянов покачи на 2:0 само 120 секунди по-късно, а отново той в 80-ата оформи и крайното 3:0.

Поражението означава, че Видима официално изпада от „А” група, след като достигна до този бараж заради 14-ото си място в класирането след края на изминалия вече сезон. Успехът обаче не означава непременно, че поморийци ще играят в групата на майсторите от следващата кампания, тъй като около отбора има доста неуредици към този момент.

Първо тимът все още няма лиценз за „А” група, а само такъв за „Б”, и второ президент на отбора е Димитър Събев, който води и Черноморец (Бургас). Според правилника на БФС обаче, един човек няма как да бъде президент на два клуба едновременно.

Така опциите за попълване на квотата от 16 отбора в „А” група остават две: Бараж между третите отбори в двете „Б” групи – Етър или Светкавица. Другата алтернатива пък е групата на майсторите да остане само с 14 отбора.

Единствената надежда на Черноморец да играе в родния елит лежи на думите на изпълнителния директор Тодор Хънков, който заяви, че отборът няма да има проблеми да играе в „А” група

Иначе мачът започна със силен и неточен удар на Калоянов и страхотен пропуск за Атанас Иванов от Видима, който от малък ъгъл прати кълбото на сантиметри от страничната греда на Йовешич. В 26-ата минута пък, капитанът на Черноморец – Божинов, стреля много добре от фаул, ала Василев се разтегна добре и спаси.

С течение на времето двата отбора се раздвижиха и пред двете врати се откриха още няколко възможности за гол. Първо Божинов отново шутира опасно от фаул, но този път кълбото излезе в аут. Впоследствие, в 37-ата минута, Игнатов пропусна най-чистата ситуация за Видима през първото полувреме, след като бе изведен в наказателното поле, но нападателят се засуети и топката му бе избита.

В даденото от рефера продължение на първата част, Атанасов бе изведен сам срещу стража на севлиевци, ала ударът му не намери очертанията на вратата на Видима. Гол до края обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с по-добра игра на символичните гости от Поморие и страхотен пропуск на Калоянов, който непокрит от 5-6 метра не можа да уцели вратата на Василев.

Така се стигна до 58-ата минута, когато Божинов изведе Атанасов зад гърба на отбраната, нападателят надбяга Бранеков и с техничен удар прехвърли Василев за 1:0.

Само 120 секунди след това попадение, Черноморец удари втори жесток шамар на Видима, след като
Калоянов получи в наказателното поле, финтира бранител на Видима и с остър удар от малък ъгъл прониза за втори път Василев.

Този гол изнерви максимално символичните домакините и в 62-ата минута Бранеков си изкара втори жълт картон, оставяйки своите съотборници с човек по-малко на терена.

Червеният картон отвори пространства в отбраната на Видима и така пред Черноморец се откриха още няколко възможности за гол. Първо удар на Божинов бе отразен със страхотен рефлекс от стража на севлиевци, а впоследствие Василев се намеси страхотно и след изстрел на Благов.

Така дойде 80-ата минута, когато след страхотна контраакция на гостите, Митев намери
зад отбраната Калоянов, който напредна мощно и хладнокръвно оформи крайното 3:0.

До края на мача зрителите на стадион „Хаджи Димитър” не видяха повече голове и така Черноморец (Поморие) се наложи над Видима Раковски с 3:0 и спечели финалния бараж за влизане в „А” група. Все още не е ясно обаче, дали „акулите” ще играят в групата на майсторите от следващата кампания, тъй като все още имат лиценз само за „А” група, а пък и президентът им Димитър Събев няма право да води два отбора. Както е известно, той е президент и на бургаския Черноморец.