Емил Велев: Трябваше да вкараме още 2-3 гола, но и за 2:1 се дават три точки (аудио)

"Гостите няма защо да се оплакват от рефера, понеже той даже понякога ги улесняваше и им свиреше несъществуващи нарушения"

Новият старши треньор на Локомотив (Пловдив) Емил Велев сподели, че „смърфовете” напълно заслужено са стигнали до успеха след обрат срещу Ботев (Враца) в мача от 13-ия кръг на „А” група, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Специалистът разкри, че не е включил в групата за срещата сърбина Ненад Лукич, защото е преценил, че няма да се нуждае от услугите му и се надява със завръщането на Базил де Карвальо от националния отбор на Гвинея Бисау, нещата в нападение да изглеждат „по-добре за Локомотив”.

„Бяхме наясно, че Ботев (Враца) ще разчита на дълги подавания в нашата половина и очакванията ни се оправдаха, тъй като те използваха този прийом цял мач”, заяви Велев.

„Първите десетина минути имаше леко стъписване в нашия отбор, но футболистите на Локомотив знаеха, че победата е задължителна и въпреки, че тя дойде трудно, мога да кажа, че затова пък е по-сладка.

Бях спокоен по време на срещата, макар гостите да поведоха в резултата, понеже знаех, че това го има във футбола – да се озовеш в ролята на догонващ. Доволен съм от резултата и от трите точки, а донякъде и от играта, понеже показахме характер и обърнахме мача.

Може би трябваше да вкараме още 2-3 гола, но пък и за 2:1 дават три точки”, сподели Кокала, след което бе помолен да сподели впечатленията си от играта на Милош Релич, който направи един фрапантен пропуск през втората част, а и за отсъствието на Ненад Лукич от групата на „смърфовете”:

„Релич направи доста хубави неща, но изпусна 1-2 гола и после се смути, така че аз го смених точно поради тази причина. Той обаче е млад футболист и има потенциал, според мен, просто трябва да работи върху спиране, подаване и удар. Колкото до Лукич - преценихме, че няма да ни трябва за този мач, но това не значи, че в следващия двубой няма да го ползваме.

Относно ситуацията с Базил де Карвальо мога да кажа, че знаем за неговия гол за националния отбор. С него нещата в атака могат да изглеждат още по-добре, така че се надявам да се включи пълноценно в тренировките като се завърне в Пловдив”, поясни Велев, след което бе попитан дали има ясна идея за зимната селекция и бе помолен да коментира ситуацията в 30-ата минута, при която гостите от Враца имаха претенции за дузпа:

„Нашите скаути търсят футболисти за зимна селекция, но не искам трансфери „на килограм”, а само такива, от които имаме нужда и сме убедени, че са правилни.

Смятам, че гостите няма защо да се оплакват от рефера, понеже той даже понякога ги улесняваше и им свиреше несъществуващи нарушения, а ситуацията, при която те имат претенции за дузпа, я видях ясно и мога категорично да кажа, че наказателен удар нямаше как да бъде отсъден.”