Лудогорец се наложи над чешкия Славия за третата си победа в контролите (ВИДЕО)

Джонатан Кафу и Абел Анисе се разписаха за успеха с 2:1

Лудогорец победи Славия (Прага) в първата си контрола от лагера, който се провежда в Австрия. „Орлите” победиха с 2:1 и така записаха третата си поредна победа от началото на лятната си подготовка.

Двата съперника изиграха здрав мач, като през второто полувреме играта често бе спирана заради нарушения, извършвани най-вече от футболистите на чешкия състав. На моменти страстите взимаха връх, но до нищо по-сериозно не се стигна.

Едно от новите попълнения в състава – защитникът Игор Пластун – направи своя дебют, като бе заменен през втората част от Венцислав Керчев.

Следващият съперник на разградчани е Динамо (Тбилиси) на 26-и юни.

Лудогорец започна добре първото полувреме – със самочувствие и бързина в атаките си и още в шестата минута отборът на треньора Георги Дерменджиев нанесе своя удар. Джоди Лукоку бе изпуснат по дясното крило, той демонстрира бързината си и навлезе в наказателното поле, където пусна към Абел Анисе, който засече и от няколко метра сам срещу вратаря не сгреши.

Малко след това чешкият отбор се опита да отвърне с коварен удар на Кениа, но топката премина покрай вратата. Грузинецът бе най-активният в предни позиции за Славия и именно от него дойдоха неприятностите за Владо Стоянов.

В 20-ата минута „орлите” удвоиха преднината си. Голмайстор стана Джонатан Кафу, който преодоля защитник, навлезе в наказателното поле, оправи добре премерен удар и прати топката в долния десен ъгъл – без никакви шансове за вратаря.

След това попадение отборът на Славия се подреди много нагъсто в половината си и играчите на Лудогорец трудно намираха пролуки към вратата. Разградчани разиграха продължително, но често въвличаха и вратаря Стоянов.

В 33-ата минута Лукоку навлезе бързо в наказателното поле и отправи силен удар, но стражът на Славия успя да отрази.

Единствената опасност, която чехите успяха да създадат за първото полувреме, се случи в 40-ата минута. Кениа отправи силен удар с левия крак от границата на пеналта, Стоянов обаче показа класата си и с котешки рефлекс успя да спаси.

През втората част шампионът на България запази бързото темпо, топката се движеше с по едно подаване по земята, на което футболистите на Славия трудно реагираха и извършиха много немалко нарушения.

В 67-ата минута влезлият като резерва нападател Кишада като че ли бе препънат в наказателното поле и „орлите” моментално поискаха дузпа, но съдията на контролата остана безмълвен и остави играта да продължи.

Отборът на Славия успя да намали изоставането си с гол в 78-ата минута, когато Мешавочи бе оставен непокрит в наказателното поле, овладя топката и с удар по земя прати топката във вратата на Владо Стоянов.

Лудогорец - Славия (Прага) 2:1

1:0 Абел Анисе (6)

2:0 Кафу (20)

2:1 Мешадович (78)

90+4  Край на двубоя! Лудогорец победи с 2:1 Славия (Прага)!

90' Три минути добавено време.

90' Удар от пряк свободен удар на Кениа, но Стоянов спаси.

88' Жълт картон за Кишада.

78' Мешадович намалява преднината на Лудогорец. Той получи в наказателното поле, слд като бе оставен непокрит, и с удар по земя се разписа.

73' Лукоки изпълни добре пряк свободен удар, като насочи топката към горния десен ъгъл, но мерникът му изневери.

71' Вандерсон е заменен, в игра влезе Цветелин Чунчуков.

70' Жълт картон за Витиня.

67' Новият в Лудогорец Игор Пластун седна на пейката. На негово място влезе Венцислав Керчев.

59' Поредно нарушение срещу българския отбор. Бързата игра по земя на разградчани хич не се нрави на чехите.

56' Либор Холик получи жълт картон за поредното си нарушение, този път срещу Витиня, който има нужда от медицинска помощ и я получава на терена.

54' Вандерсон центрира в наказателното поле от пряк свободен, там обаче вратарят бе заел най-добра позиция и успя да боксира.

53' Лукоки Кениа се сдърпаха в половината на Славия, но ситуацията бе бързо овладяна.

49' Удар по земя на Пластун от сериозна дистанция, който обаче по никакъв начин да затрудни Рехак.

46' Начало на второто полувреме!

45'+2 Край на първото полувреме!

45'+1 Ван Бурен отправи удар към Стоянов, но вратарят на Лудогорец отново се намеси стабилно.

45' Вандерсон получи топката от Марселиньо при бърза атака, бразилецът обаче се забави и ударът му бе блокиран от защитник.

40' Кениа отправи много силен удар с левия крак от границата на наказателното поле, но Владо Стоянов показа класата си и спаси.

33' Лукоки навлезе в наказателното поле по лявото крило и отправи силен удар, но Рехак внимаваше и успя да избие.

30' Пробив на Лукоки бе спрян от Фридрих с цената на нарушение. Двамата се сблъскаха тежко, като футболистът на Лудогорец получи лекарска помощ.

24' Съдията даде кратка почивка за вода. Температурата в Австрия е около 30 градуса.

20' Кафу вкара втори гол за Лудогорец! Той преодоля защитник, навлезе в наказателното поле и с премерен удар в долния десен ъгъл не остави шансове на вратаря.

19' Силен удар на Анисе от разстояние, но изпълнението му бе крайно неточно.

14' Добра възможност за Лудогорец! Марселиньо получи на чиста позиция от Кафу, българският национал веднага шутира, но прати покрай вратата.

8' Силен удар към Стоянов от страна на Кениа, но топката мина покрай лявата греда.

6' Бърза атака на Лудогорец и гол! Лукоки бе изпуснат по дясното крило, напредна уверено и пусна в наказателното поле към Анисе, който сам срещу вратаря не сгреши.