Лудогорец отнесе Ботев (Вр) и продължава за Купата (ВИДЕО)

„Орлите се наложиха с 4:0 на стадион „Христо Ботев”

Лудогорец победи категорично Ботев (Враца) в 1/16-финалите от турнира за Купата на България. Шампионът на България се наложи на стадион „Христо Ботев” с 4:0.

Старши треньорът на разградчани Георги Дерменджиев очаквано бе направил няколко смени сред титулярния състав, като капитанската лента бе дадена на защитника Георги Терзиев.

Силен дъжд се изсипа малко преди началото на срещата, спря някъде към средата на първата част, но въпреки това състоянието на терена се запази добро и не се отрази на играта.

Резултатът бе открит от Лукас Саша в 33-ата минута. Кампаняро отправи силен удар, вратарят Иван Иванов отрази, но прати топката право на Саша, който с удар от движение се разписа.

Във втората минута на добавеното време на първата част отборът от Разград удвои преднината си. Кишада намери добре Кампаняро, той преодоля двама бранители и отправи удар по земя. Топката се удари в лявата греда и се оплете в мрежата.

През второто полувреме Лудогорец продължи да контролира играта и да създава опасни положения. Третият гол падна в 61-ата минута. Тогава Джоди Лукоки центрира от ъглов удар,  в наказателното поле Терзиев скочи, засече с глава и не остави шансове на Иван Иванов.

До края на двубоя действията се развиваха предимно в половината на домакините от Враца. Те разчитаха на контраатаки,  но до такива рядко се стигаше.

Във втората минута на добавеното време Лудогорец получи правото да изпълни дузпа след нарушение срещу Кампаняро. Анисе се нагърби с изпълнението и не сгреши, оформяйки крайното 4:0.

БОТЕВ (ВРАЦА): 27. Иван Иванов, 8. Мартин Сандов, 3. Мартин Димов, 39. Иван Пенев, 2. Тодор Гочев, 19. Ивайло Михайлов, 15. Илиян Илиев, 16. Калоян Цветков (67-Петков), 14. Ивайло Цветанов, 22. Павел Петков (78-Василев), 9. Тодор Чаворски (84-Краев)

Резерви: 1. Христо Иванов, 4. Георги Пейчев, 17. Венци Иванов, 18. Виктор Василев, 6. Димитър Петков, 5. Любомир Илиев, 13. Адриан Краев

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Милан Борян, 77. Витиня (37-Шоколаров), 24. Преслав Петров, 55. Георги Терзиев, 32. Игор Пластун, 12. Анисе, 8. Лукас Саша, 11. Жуниор Кишада, 10. Густаво Кампаняро, 93. Вирджил Мисиджан (73-Александров), 92. Джоди Лукоки (80-Чунчуков)

Резерви: 29. Данаил Наумов, 80. Денислав Александров, 99. Кристиян Григоров, 73. Кристиян Димитров, 14. Славчо Шоколаров, 5. Хосе Паломино, 17. Цветелин Чунчуков