Арсенал отстреля Лудогорец с шест залпа в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" постигнаха най-убедителната си победа за сезона срещу разградчани

Лудогорец претърпя тежко поражение при визитата си на Арсенал от третия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Лондончани прегазиха родния шампион с 6:0, постигайки най-резултатната си победа през този сезон.

Прекрасно представяне направи Месут Йозил. който записа хеттрик и асистенция. Останалите голове за домакините бяха дело на Алексис Санчес, Тио Уолкът и Алекс-Окслейд Чембърлейн.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Първата атака в срещата беше за Лудогорец, но центриране отляво на Натанел не успя да затрудни особено защитата на домакините. След това Арсенал постепенно пое инициативата и в 12-та минута логично стигна до гол. Алексис Санчес беше покрит от Натанаел и напредна отляво, финтира Моци и с прекрасен прехвърлящ удар прати топката в далечния ъгъл.

След попадението, Лудогорец показа по-добра игра и за няколко минути натика съперника в собствената му половина. Първо Вандерсон опита силен удар от малък ъгъл, а след това Кафу не успя да прати топката в мрежата, след като Оспина излезе неразчетено в наказателното поле. Малко по-късно Мисиджан за малко не се възползва от грешка на Мустафи, а в ответната атака Чембърлейн сбърка пас към Уолкът на празна врата.

В 32-та минута дойде и най-чистото положение за българския тим. Мисиджан бе намерен зад гърба на защитата, Опсина излезе и изби топката, но тя все пак стигна до Вандерсон, който с шут от дъгата „облиза“ дясната греда на „артилеристите“.

След това Арсенал отново се активизираха и в 42-та минута Санчес центрира към Уолкът извън наказателното поле, а бързоногото крило прати торпедо в мрежата на Владо Стоянов, което нямаше как да се спаси.

Арсенал започна под пара втората част и отбеляза бърз трети гол. Не беше изминала и една минута и Гибс центрира към Санчес в наказателното поле, топката бе избита лошо и се озова около точката на дузпата, където Алекс-Окслейд Чембърлейн реализира с точен шут.

Само десет минути по-късно Месут Йозил отбеляза четвърти гол. Той бе намерен с дълъг пас от защитата, който го изведе сам срещу Стоянов и за германеца не беше проблем да реализира. Само секунди по-късно Марселиньо трябвашеда подаде на непокрития Анисе в наказателното поле на Арсенал.

В следващите минути Лудогорец вече мислеше как да не получи повече попадения и заигра по-дефанзивно с редки контраатаки. В 83-та минута, обаче, Йозил проби за пети път Стоянов. Лукас Перес бе намерен на крилото от Чембърлейн, центрира към плеймейкъра на „топчиите“, който бе свободен и без проблем прати топката в мрежата. Кошмарът за родния шампион, обаче, не беше свършил. Само пет минути по-късно отново Перес намери с висок пас Йозил и германецът оформи своя хеттрик с хубаво воле в близкия ъгъл за 6:0.

Така Арсенал оглави групата си в турнира с равни точки с ПСЖ, но гол на чужд терен в прекия им двубой. Лудогорец пък остават на четвъртото място с една точка, толкова колкото имат и Базел и там битката за Лига Европа остава отворена.