Браво, Лудогорец! 23 години по-късно, „Парк де Пренс“ отново е на кадем за български отбор (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани продължават да пишат история и ще играят в Лига Европа напролет

Лудогорец продължава да твори история, превръщайки се в първият български отбор, излязъл успешно от групата си в Шампионската лига, заемайки трето място и по този начин ще играе в Лига Европа напролет. „Орлите“ не просто се класираха за 1/16-финалите на втория по сила европейски клубен турнир, но го направиха със стил, завършвайки наравно 2:2 с Пари Сен Жермен във френската столица.

Българският шампион и без това щеше да продължи европохода си, тъй като в другата среща от група „А“ Арсенал не остави никакви шансове на Базел, разгромявайки домакините от Швейцария с 4:1.

По този начин митичният „Парк де Пренс“ отново носи огромен успех на български тим 23 години след подвига на Пеневата чета, а много малко не достигна на Лудогорец да постигне същия резултат - 2:1.

Върджил Мисиджан откри резултата в полза на „орлите“ в 15-ата минута, а в 60-ата Единсон Кавани изравни. Вандерсон изненада за втори път домакините в 69-ата минута, но в продължението на срещата Анхел Ди Мария донесе точката на парижани.

Наставникът на разградчани Георги Дерменджиев бе направил две промени в състава в сравнение с последния мач на „орлите“ с Левски миналата сряда. Звездата на родния тим Джонатан Кафу стартира на върха на атаката вместо Клаудиу Кешерю, докато Игор Пластун замени Хосе Луис Паломино в центъра на отбраната.

Срещата започна с отдаване на почит към загиналите в авиокатастрофата в Колумбия, където трагичната си смърт намериха голяма част от футболистите на бразилския Чапакоензе.

Лудогорец изигра отлично първо полувреме, успявайки да се разпише срещу френския гранд от единственото си по-сериозно положение. В същото време Владислав Стоянов, като че ли бе омагьосал вратата си, която бе под постоянен обстрел от страна на парижани.

В 8-ата минута Кавани не успя да се разпише от добавка от малък ъгъл след силен удар на Лукас Моура, отразен от българския страж.

Българският шампион шокира своя съперник в 15-ата минута чрез Върджил Мисиджан, който засече с глава великолепно центриране на Натанаел отляво.

След първоначалното стъписване, французите се окопитиха и сътвориха същинска канонада от удари в минутите до почивката. Пропуските се редяха един след друг, като много малко не достигаше на Кавани, Ди Мария и Тиаго Силва да се разпишат. Капитанът на ПСЖ дори уцели и гредата в 35-ата минута.

Очаквано натискът на домакините продължи с пълна сила и през второто полувреме.

Логичното се случи в 60-ата минута, когато след колективна грешка в българската отбрана, топката стигна до Единсон Кавани, който се разписа отблизо с впечатляваща задна ножица.

Парижани имаха претенции за дузпа три минути по-късно, след като игра с ръка на Пластун в наказателното поле бе подмината от гръцкия рефер Сидиропулос.

И докато всички очакваха в следващите минути да падне още един, победен гол за парижани, в 69-ата минута Лудогорец нанесе втори решителен удар по далеч по-именития си съперник. Кафу отне токата след грешка на Маркиньос, след което предвидливо върна за Вандерсон, който се разписа от 15-ина метра в близкия ъгъл.

ПСЖ удари втора греда в 78-ата минута отново след удар с глава на Тиаго Силва. В минутите до края ентусиазмът на домакините спадна и не се виждаше как ще бъде отбелязан изравнителен гол.

В крайна сметка обаче в продължението на срещата Анхел Ди Мария, който далеч не направи най-добрия си мач, успя да се разпише от десетина метра след асистенция отляво на резервата Кюрзава.

Така френският гранд избегна второ поредно поражение, след като в последния кръг от Лига 1 загуби с 0:3 от Монпелие. Въпреки точката обаче Пари Сен Жермен продължава напред в Шампионската лига като втори отбор в групата, за сметка на лидера Арсенал. Разградчани пък заемат трето място с актив от три точки, докато Базел остава последен с две.

Лудогорец ще разбере името на следващия си съперник на 1/16-финалната фаза в Лига Европа в понеделник, когато ще бъде теглен жребия и за двата турнира на Стария континент.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)