Монтана прекъсна черната серия, но не успя да обърне Верея в снежен Ловеч (ВИДЕО)

Изключително спорно попадение стигна на старозагорци за равенство с последния в елита, монтанчани с човек повече в края

Отборите на Монтана и Верея завършиха наравно 1:1 в първи мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига, игран на заснежения терен в Ловеч.

В 6-ата минута Георги Ангелов отбеляза дискисуионно попадение срещу бившия си тим, извеждайки старозагорци напред в резултата, а Атанас Илиев изравни в 38-ата. Верея пък трябваше да доиграе заключителните минути на срещата с човек по-малко, след като в 78-ата Илиас Хасани получи втори жълт картон.

Наставникът на гостите Александър Томаш имаше сериозни кадрови проблеми, заради които дори групата на старозагорци бе с човек по-малко. Причината е, че Елиаш и Сукуна изтърпяваха наказание, докато Момчил Цветанов и Владимир Зафиров бяха с травми. Здравко Илиев пък се контузи по време на двубоя и още преди почивката бе заменен принудително, утежнявайки още повече ситуацията за старши треньора на заралии.

Атанас Джамбазки също имаше проблеми със състава, тъй като не можеше да разчита на наказания Стивън Петков и на контузения Бамба, в резултат на което изпадналият в немилост руснак Антон Полюткин започна като титуляр.

Верея започна малко по-активно срещата и още в 6-ата минута поведе в резултата. Голът обаче бе повече от спорен. Неговият автор Георги Ангелов, който бе играч на Монтана до лятото, преди да премине на „Трейс Арена“, стреля от границата на наказателното поле, а Христо Иванов плонжира, но не изби добре кълбото. И още преди стражът на монтанчани да е уловил повторно топката, допълнителният рефер зад вратата Николай Йорданов сигнализира, че тя е преминала голлинията и попадението бе зачетено.

Полученият гол обаче мобилизира тима на Монтана, който в следващите минути упражни сериозен натиск върху своя съперник.

В 18-ата минута Сергей Георгиев пропиля великолепна възможност за изравняване на резулата, стреляйки от воле от малък ъгъл, но Иван Караджов реагира блестящо и отрази удара.

Символичните домакини обаче ликуваха в 38-ата минута, когато блестящо центриране на Костадин Дяков отдясно бе засечено с глава от Атанас Илиев.

С напредване на времето температурата спадна драстично, а с това бе намален и ентусиазмът на двата отбора, които не предложиха много интересна игра през втората част.

Все пак в 65-ата минута гостите пропиляха отлична възможност, когато Васил Калоянов получи топката в наказателното поле на Монтана и необезпокояван от никого стреля над вратата.

Въпреки това, възпитаниците на Атанас Джамбазки продължиха да са по-активният отбор. В 78-ата минута те придобиха числено преимущество на терена, след като Илиас Хасани получи втори жълт картон и напусна игра.

В 88-ата минута Атанас Илиев засече с глава центриране на Генов отдясно, но прати топката встрани от вратата.

В крайна сметка силите на монтанчани не стигнаха за нещо повече и двубоят завърши наравно – 1:1. Монтана все пак прекъсна черната серия от четири поредни поражения и вече има 9 точки на последната 14-а позиция. Верея пък заема седмо място с 23 пункта.