Топовен изстрел на Куадрадо донесе победата на Юве над Интер (ВИДЕО)

Дербито завърши 1:0, серията на „нерадзурите” от 7 поредни победи в Серия А приключи

Ювентус победи Интер в голямото дерби на 23-ия кръг на Серия А. Двубоят, който се проведе на „Ювентус стейдиъм” при страхотна атмосфера, завърши при резултат 1:0. Успехът за „бианконерите” дойде след много красив гол на Хуан Куадрадо в края на първото полувреме. Така, серията на Интер от седем поредни победи в първенство бе прекъсната.

Това бе 231-то издание на този сблъсък. „Старата госпожа” има 104 победи, „нерадзурите” – 71.

Двубоят бе изгледан от мениджъра на Челси и бивш наставник на Юве Антонио Конте. Той присъства на дербито след победата над Арсенал с 3:1 във Висшата лига. Националният селекционер на Аржентина Едгардо Бауса също бе на „Ювентус стейдиъм”.

Първото полувреме мина на един дъх. Двата отбора предложиха много качествен футбол с опасни и интересни положения пред двете врати. Още в третата минута Пауло Дибала можеше да се разпише след атрактивен удар в наказателното поле, но вратарят Ханданович се намеси вещо.

В 12-ата минута отново Дибала бе в центъра на вниманието. Той отправи много техничен удар от средна дистанция, но топката се отби от напречната греда. Един от красивите моменти в двубоя.

Интер на моменти налагаше сериозна преса. Роберто Галярдини в 19-ата минута отправи опасен удар след разбъркване в пеналта, но прати над вратата.

Малко след това Жоао Марио опита късмета си, като отправи страхотен удар от границата на наказателното поле по земя. Топката профуча покрай дясната греда и дори Джанлуиджи Буфон се учуди как не влезе във вратата му.

Другият нападател в редиците на Макс Алегри Гонсало Игуаин направи пропуск в 30-ата минута с удар от движение след пас на Алекс Сандро отляво.

В 37-ата минута се откри друга златна възможност за „нерадзурите”. Иван Перишич засече с глава центриране и принуди Буфон да се намесва решително. Малко след това Куадрадо отправи отличен пас към Манджукич, който плонжира и игра с глава, но не уцели вратата.

В 44-ата минута Пянич изпълни като по учебник пряк свободен удар – топката прехвърли стената и бе насочена в горния десен ъгъл, но след намеса на Ханданович топката се отби в напречната греда.

Секунди след това Хуан Куадрадо накара „Ювентус стейдиъм” да избухне в радост. Колумбиецът отправи топовен удар от разстояние и не остави никакви шансове на вратаря.

През второто полувреме гладиаторската битка продължи с пълна сила. В началните минути Игуаин намери с прецизен пас Пянич в наказателното поле, хърватинът стреля, но Ханданович демонстрира стабилност. В 79-ата минута аржентинецът шутира силно, но стражът на Интер отново продължи със силните изяви.

Десетина минути преди края на двубоя се стигна до любопитен момент. Треньорът Алегри смени Стефан Лихщайнер, като пусна в игра Даниел Алевиш. Швейцарецът бе видимо недоволен от решението на наставника и когато стигна до него му потърси обяснение с жестове.

Ханданович за пореден път направи отлично спасяване след удар на Марио Манджукич с глава в 87-ата минута – с една ръка успя да избие в ъглов.

Характерно за това дерби не липсваха емоциите и страстите. В четвъртата минута на добавеното време Иван Перишич получи директен червен картон, след като отправи реплики към главния съдия Никола Рицоли.