Лудогорец посече Локо (ГО), Светослав Дяков се контузи (ВИДЕО)

Клаудиу Кешеру блесна с хеттрик за разгрома с 5:0

Лудогорец победи в гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) в двубоя от 24-ия кръг на Първа професионална лига. Разградчани се наложиха с 5:0 с голове на Марселиньо, Клаудиу Кешеру, който записа хеттрик, и Вандерсон.

Успехът за „орлите” обаче бе гарниран с контузия. Светослав Дяков получи травма в дясното бедро и бе принудително заменен през първото полувреме. Капитанът на българския национален отбор напусна терена със силни болки. Припомняме, че „лъвовете” посрещат Холандия в световна квалификация на 25-и март на стадион „Васил Левски”.

Лудогорец събра 63 точки на върха и разликата с втория Левски стана 15. По-рано „сините” загубиха от Берое с 0:1.

Освен това, за първи път откакто е в елита тима от Разград вкара 64 гола в рамките на 24 кръга.

„Орлите” доминираха през първото полувреме и създадоха всичко по-интересно. Домакините не успяха да отправят нито един точен удар за цялата част към Владислав Стоянов, който нямаше почти никаква работа.

Резултатът бе открит в шестата минута. Тогава Вандерсон центрира отдясно, Марселиньо се пребори с Мартин Кавдански за топката и със самочувствие от близко разстояние не остави шансове на Николай Банков. Съвсем малко след това Клаудиу Кешеру пропусна златна възможно да удвои. Той получи от Джонатан Кафу на чиста позиция в наказателното поле и стреля силно, но прати в аут.

Лудогорец натискаше съперника си, но даде и жертва. Капитанът Светослав Дяков получи контузия в дясното бедро при борба за топката с Милен Желев и не успя да продължи мача. на негово място влезе Абел Анисе, а капитанската лента отиде на ръката на вратаря Стоянов.

До края на частта статуквото не се промени. Гостите от Разград създадоха още няколко опасни положения, като в секунди преди края на полувремето Банков спаси удар на Саша, който бе майсторски изведен в наказателното поле.

Защитникът на Локомотив Мартин Кавдански също се контузи и бе заменен принудително. Любомир Генчев влезе на неговото място след почивката.

Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за гостите от Разград. В 49-ата минута след румънска комбинация резултатът стана 2:0. Козмин Моци пусна към Клаудиу Кешеру, който се хвърли за топката и с удар от движение прати в далечния ъгъл на Банков. Това бе 16-и гол за нападателя от началото на сезона.

След това Лудогорец чувствително намали темпото и позволи на Локо (ГО) да владее повече топката за известно време. Въпреки това домакините трудно стигаха до положения пред Стоянов.

В 71-ата минута „железничарите” бяха много близо гол. Мохамед Бен Отман изпълни пряк свободен удар, топката обаче профуча над вратата. Владо Стоянов не помръдна.

След това гостите отново взеаха нещата в свои ръце. Вандерсон сложи точка на спора в този мач с третия гол в 80-ата минута. Той получи в наказателното поле, след като Марселиньо пропусна за него, и с плътен удар по земя се разписа. Нападателят бе в засада, но това остана незабелязано.

Четвъртият гол падна четири минути преди края на редовното време. Лукоку намери Кешеру в наказателното поле, румънецът овладя, обърна се и с мощен удар не остави никакви шансове на Банков. Защитата на Локомотив допусна нова сериозна грешка.

Секунди преди последния съдийски сигнал Кешеру оформи своя хеттрик. Той се възползва от изпита топка от Банков след удар на Кафу.