Златните резерви на Гонзо решиха морското дерби, Черно море ще играе в топ 6 (ВИДЕО)

Марек Кузма влезе и вкара два гола за 6 минути при успеха с 3:1 над Нефтохимик, Галин Иванов изпусна дузпа в началото

Черно море ще играе в челната шестица на плейофите в Първа лига, след като перфектни смени на завърналия се след наказание Георги Иванов донесоха успеха с 3:1 като гост на Нефтохимик в морското дерби от 25-ия кръг. Марек Кузма се появи в игра в средата на втората част и само за шест минути отбеляза два гола след пасове отдясно, после Георги Вълчев върна надеждите на Нафтата, но в добавеното време друга резерва – Пируло, реши всичко с трети гол за варненци. Нафтата ще съжалява за пропуснатата от Галин Иванов дузпа рано-рано още в 12-ата минута и едно спорно положение, когато топката може би мина зад голлинията на гостите.

Черно море вече е 4-ти с 40 точки и няма как да бъде изместен от топ 6 след последния кръг от редовния сезон. Нефтохимик загуби за първи път през пролетта и е 12-ти с 26 точки. "Моряците" дублираха резултата срещу този съперник, след като биха с 3:1 и през есента.

Георги Иванов изтърпя трите си мача наказание и се завърна на треньорската скамейка. Гонзо не можеше да използва Бакари и пусна Александър Цветков изненадващо като централен нападател, докато Христо Янев не пипна своите 11 след успеха над Верея в понеделник.

17-годишният Иван Дюлгеров правеше своя дебют на вратата на „моряците” и нервите си проличаха в 11-ата минута, когато той не овладя върната към него топка, Иван Вълчанов го изпревари и тийнейджърът го спъна в наказателното поле за дузпа. Дюлгеров обаче взе своя реванша и не просто спаси, а хвана дузпата на Галин Иванов в долния десен ъгъл и запази нулевото реми в началото.

Средата на първата част донесе две принудителни смени. Йордан Йорданов получи травма и Христо Янев пусна Илия Миланов, а Траян Траянов не успя да продължи за варненци и бе заменен от Стефан Станчев.

В 28-ата минута Георги Илиев центрира отлично от фаул вдясно пред наказателното поле към втората греда и там от вратарското поле.

Най-дискусионната ситуация дойде в 32-ата минута. Вратарят Иван Дюлгеров се подхлъзна при центриране от корнер, Яни Пехливанов нацели напречната греда с глава отблизо и топката тупна зад голлинията, но съдиите не зачетоха гол, защото може би кълбото с милиметри все пак закачи голлинията. Без технология на голлинията е почти невъзможно в такава ситуация да се каже категорично дали това беше гол или не.

Янко Георгиев имаше късмет при едно излизане извън наказателното поле, когато му се наложи да финтира съперник с топка в крака и да чисти в тъч.

Преди почивката Галин Иванов прати в мрежата на Черно море, но попадението правилно бе отменено, защото беше в засада при техничното отклоняване на Николай Дюлгеров с петичка назад за него.

Второто полувреме стартира накъсано със серия влизания на лекарите на терена заради остри сблъсъци.

В 66-ата минута Георги Иванов пусна Марек Кузма на терена и това преобърна мача. Кузма беше на терена от три минути, когато Пируло центрира от корнер и словакът с глава на първа греда прати в мрежата за 1:0.

След още три минути Александър Цветков прокара през краката на Онуоха на десния фланг и намери Кузма пред дузпата, а той без да се бави вкара в долния ляв ъгъл – 2:0. Така Марек Кузма вкара два гола за шест минути на терена.

Въпреки двойния неприятен удар, Нефтохимик намери сили да се върне бързо в мача. Четвърт час преди края Галин Иванов центрира отдясно, резервата Живко Петков заложи топката зад себе си, а там Георги Вълчев прониза 17-годишния вратар на варненци за 2:1.

Мачът се изнерви много, феновете на Нефтохимик замерваха Ондрей Сукуп на тъча със запалки, бутилки и дори седалка.

Нефтохимик искаше дузпа в 83-ата минута за шпагат на Пламен Николов в краката на нахлуващия Владислав Романов, но не я получиха.

В добавеното време друга резерва на Черно море реши мача. Георги Илиев подаде вдясно пред наказателното поле за Пируло, който се мушна между двама и технично вкара в близкия десен ъгъл за крайното 3:1 за варненци.

След гола феновете на бургазлии замериха Гонзо с бутилка, след като той бурно изрази радостта си от гола, решил мача.

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона