Сити и Ливърпул със зрелищно реми на "Етихад" (СНИМКИ+ВИДЕО)

Шоу за публиката в Манчрстър остави днешните съперници в заплетена битка за второто място

Манчестър Сити и Ливърпул завършиха 1:1 в мача помежду им от 29-ия кръг на Висшата лига. Срещата бе много интересна с поредица от положения и сериозни пропуски, които оставиха без дъх привържениците.

Мачът започна в много добро темпо въпреки изливащия се дъжд над Етихад. Яя Туре опита да намери Джеймс Милнър зад защитата още в 9-та минута, но Стърлинг бе в засада и спря атаката на „гражданите“. Постепенно домакините показваха още по-добра игра и в 15-та минута Фернандиньо намери Агуеро в наказателното поле, но аржентинецът не успя да засече топката.

До края на полувремето Ливърпул успя да вдигне леко темпото и Садио Мане и Вайналдум показаха някои добри неща, които държаха защитата на Сити нащрек. В 40-та минута домакините бяха много близо до гола след скоростна атака минала през Де Бройне, Давид Силва и Стърлинг, но Фернандиньо не успя да намери очертанията на вратата след пас на испанеца.

След почивката Ливърпул веднага имаше шанс да открие, но удар на Садио Мане бе избит от Джон Стоунс точно пред гол линията. Така се стигна до 49-та минута, когато гостите получиха право да изпълнят дузпа.

Фирмино успя да се пребори във въздуха с Гаел Клиши и след това французинът го повали в наказателното поле. Минута по-късно Джеймс Милнър реализира наказателния удар докато Юрген Клоп бе обърнат с гръб към изпълнението й.

В следващите минути играта се отвори още повече и се наблюдаваха поредици от пресечени бързи пасове. В 61-та минута след като Стърлинг загуби топката в наказателното поле на Ливърпул, мърсисайдци развиха бърза контра, която изведе Фирмино сам срещу Кабайеро, но стражът на домакините излезе и изчисти.

В 68-та минута Сити най-накрая успя да изравни. Кевин Де Бройне центрира отдясно и Агуеро заби топката с глава за 1:1.

По-малко от 10 минути след това Агуеро направи невероятен пропуск, след като направи страхотно двойно подаване със Сане и излезе на перфектна позиция, но се подхлъзна в последния момент. Топката попадна в Де Бройне, който пък разтресе гредата от средна дистанция.

В 81-та минута хлъзгавият терен подведе и Ливърпул, след като Лалана получи топката от Фирмино в наказателното поле и то необезпокояван, но вместо да вкара лесен гол, англичаниннът напълно изгуби равновесие и остави Сити в играта.

В 83-та минута мачът напълно заприлича на такъв без халфова линия, като първо Стърлинг не успя да отбележи, а секунди по-късно топката вече бе в краката на Фирмино, който вместо да подаде на непокрития Лалана, реши да стреля, но топката излетя встрани.

В последната минута на редовното време отново Агуеро можеше да стане герой за Сити, но негово воле не намери очертанията, въпреки че аржентинецът имаше време и пространство за по-добър удар.

Така Манчестър Сити остана на третото място на точка пред днешния си съперник. Ливърпул са с 52 точки на четвъртото място и само с четири преднина пред вечния съперник Манчестър Юнайтед.

Гуидо Родригес остава свободен агент след края с Бетис

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини