Меси отново стъжни живота на любимата си жертва (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона победи 10-те от Валенсия с 4:2 и пак е на две точки зад Реал Мадрид

Лионел Меси отбеляза два гола, а Луис Суарес и Андре Гомеш добавиха по един за успеха на Барселона с 4:2 над 10-те от Валенсия на „Ноу Камп” в 28-ия кръг на Примера дивисион. „Прилепите” останаха с човек по-малко още в края на първата част, когато Елаким Мангала задържа за фланелката Луис Суарес в наказателното поле и направи дузпа.

Тази вечер Лео Меси вкара два гола в един мач за Барса за стотен път в своята кариера и е на върха в голмайсторската листа на Ла Лига с 25 гола, Суарес е втори с 22.

Победата беше задължителна за шампионите, които са на две точки зад лидера Реал Мадрид, а „кралете” имат и мач по-малко.

Настроението по трибуните беше минорно след загубата от Депортиво Ла Коруня миналия уикенд на „Риасор”. Барса атакуваше, а Валенсия чакаше удобни моменти за контри и при един такъв Масчерано изчисти в последния момент и попречи на Кансело да подаде на сводния Ореяна.

В 15-ата минута Луис Суарес успя да заобиколи защитник в наказателното поле и от аутлинията пусна за Меси, чието леко отклоняване с крак към далечния ъгъл беше спряно от Гая пред голлинията. Този пропуск ядоса Меси, който финтира трима, но шутира леко встрани.

Тер Щеген спаси сигурен гол две минути по-късно и изби волето на Солер от фронтална позиция срещу него.

Неймар се размина с жълт картон за „гмуркане” в наказателното поле след минимален контакт с крака на Гарай в 26-ата минута.

В 28-ата минута Пике вдигаше ръка за засада на Мунир Ел Хадади, който си поведе силно и се сблъска с Тер Щеген при опита да стреля на шпагат. Домакините още спореха, че е трябвало да има фаул и Тер Щеген разтриваше удареното си коляно, когато Дани Парехо центрира от корнера и Елаким Мангала разбута Ракитич и Бускетс като малки деца, за да засече с глава между тях за 1:0.

Удар на Рафиня беше блокиран от капитана Енцо Перес, но в 35-ата минута Неймар изведе Луис Суарес в наказателното поле и уругваецът с вътрешен фалц ниско намери прецизно долния десен ъгъл за 1:1.

Мангала получи жълт картон за груб фаул срещу Меси на границата на наказателното поле. Меси се изправи и силно би над вратарския ъгъл.

Мангала се изяви за последно тази вечер в 44-ата минута, когато като последен в защита опита да скъса фланелката на Луис Суарес и уругваецът с удоволствие падна на земята – дузпа с червен картон. Меси спокойно вкара ниско в средата на вратата от бялата точка за 2:1.

Футболистите на Луис Енрике вече мислеха за съблекалнята, но веднага след центъра Гая се втурна в тяхната половина и намери Мунир Ел Хадади, който вкара в долния десен ъгъл и не се зарадва от уважение към бившия си клуб. Така почивката дойде при 2:2, но гостите бяха с 10 души.

7 минути след паузата Масчерано плъзна вдясно в наказателното поле за Меси, който финтира противник и с десния крак отбеляза в близкия ъгъл – 3:2 и 25-и негов гол за сезона, както и стотен мач с два гола на клубно ниво.

Точно преди гола Меси бе дал невероятен пас за Неймар, който изпусна сам срещу вратаря Диего Алвеш. Меси е вкарал повече голове на Диего Алвеш – 20, отколкото на който и да било друг страж.

В 58-ата минута само добрата намеса на Пике като последен в отбрана попречи на Мунир да изравни отново.

Каталунците пропускаха с лека ръка положения за нов гол. Рафиня направи един от пропуските, а Неймар удар сглобката на гредата от фаул, а Луис Суарес не можеше да не повярва, че не уцели целта след отбита топка.

Все пак в 89-ата минута Неймар надбяга двама, после и трети по лявото крило и сервира пред вратата за Андре Гомеш, който също наказа бившия си клуб и не се зарадва за крайното 4:2.