Реал - Атлетико за четвърта поредна година в Шампионска лига

В другия полуфинал Монако приема Ювентус в първия мач и гостува на реванша

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид ще играят за четвърта поредна година в елиминационната фаза на Шампионска лига. Европейският шампион ще бъде домакин в първия полуфинал на 2 май, а реваншът на „Висенте Калдерон” е седмица по късно на 10 май. Любопитно е, че към момента Кристиано Роналдо има 100 гола в Шампионска лига - точно толкова има Атлетико Мадрид в цялата си история в турнира.

В другия полуфинал Монако е домакин на Ювентус в първия мач на 3 май и гостува в Торино на реванша на 9 май.

Символичен домакин на финала в Кардиф на 3 юни ще бъде победителят от мача Монако – Ювентус.

Програма за полуфиналите в Шампионска лига:
2 май: Реал Мадрид – Атлетико Мадрид
3 май: Монако – Ювентус
9 май: Ювентус – Монако
10 май: Атлетико Мадрид – Реал Мадрид

Атлетико изтегли единствения съперник, когото искаше да избегне – европейският шампион Реал Мадрид, който се стреми да стане първият отбор с успешна защита на трофея.

През 2014-а Атлетико водеше почти до последния съдийски сигнал на финала срещу Реал, но Серхио Рамос изравни с глава в 93-ата минута и в продълженията „дюшекчиите” буквално едвам се движеха по терена, а „кралете” спечелиха с 4:1.

Година по-късно Реал и Атлетико се срещнаха в четвъртфиналните и след два напрегнати мача на надлъгване Хавиер Ернандес отбеляза единствения гол на реванша на „Сантяго Бернабеу” за 1:0 и пак Реал ликува.

Горчилката остана за Атлетико и на финала миналата година, когато Серхио Рамос вкара гол от засада, а после Антоан Гризман изпусна дузпа, Яник-Ферейра Караско все пак изравни, но при дузпите Хуанфран нацели греда, а Кристиано Роналдо донесе „Единадесетета” във витрината на „кралете”.

Ювентус и Монако играха в четвъртфиналната фаза през сезон 2014/15, когато френският тим изповядваше защитен футбол. Артуро Видал вкара от дузпа в Торино, а след 0:0 на реванша на „Луи II” „Старата госпожа” продължи напред и стигна до финала, където загуби с 1:3 от Барселона.

Ювентус е на полуфинал за седми път, което е рекорд за италиански отбор. „Бианконерите” са в топ 4 за втори път в последните три години, а Монако не е бил на полуфинал от 2004 година, когато игра и финал, но там Моуриньо им изнесе открит урок със своя Порто за 3:0.

Монако и Ювентус бяха един срещу друг на полуфинал и през сезон 1997/98. Тогава Ювентус печели с общ резултат 6:4, но губи на финала от Реал Мадрид с гол на Предраг Миятович.