Дунав започна шампионата с победа над новака Септември (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Драконите" спечелиха с 2:0 гостуването на "Васил Левски"

Дунав помрачи завръщането на Септември в елита, побеждавайки софийския тим с 2:0 на стадион „Васил Левски”. Точни за „драконите” бяха Васил Шопов (4`) и Бирсент Карагарен (52`), а домакините останаха с човек по-малко в 62-ата, след като Траян Траянов получи втори жълт картон.

„Драконите” започнаха отлично двубоя, като още в 4-ата минута откриха резултата. Атаката на гостите бе подета от Будинов, който овладя трудна топка на десния фланг и продължи за Диян Димов, той успя да пусне между бранителите за Шопов, а последният с точен удар матира вратаря на домакините.

Русенци обаче отстъпиха инициативата след гола и Септември започна офанзива, като домакините дори стигнаха до гол в 16-ата минута, който обаче бе отменен заради спорна засада.

Нова възможност се откри пред Даниел Георгиев в 34-ата, който обаче не успя да уцели вратата след шут от границата на големия пеналт.

Малко преди почивката при центриране от корнер Бранимир Костадинов засече топката с глава, но вратарят на Септември успя да парира.

В 52-ата минута центриране на Хубчев от фланга бе засечено от Карагарен, който показа точност останал непокрит на далечната греда и резултатът бе покачен на 2:0.

Траян Траямов получи втори жълт картон десет минути по-късно и бе изгонен, което направи задачата на Септември още по-трудна.

В 75-ата Будинов получи в наказателното поле и отправи силен удар, който обаче срещна сглобката на вратата.

Така Дунав стартира новия шампионата с чиста победа с 2:0 над Септември.

Септември - Дунав 0:2

0:1 Васил Шопов (4`)
0:2 Карагарен (52`)

Съставите:

Септември: 1. Валентин Галев, 24. Богомил Дяков, 13. Траян Траянов, 6. Александър Бранеков, 23. Румен Трифонов, 3. Даниел Георгиев, 18. Антони Иванов, 8. Борис Галчев, 7. Иван Вълчанов, 11. Владислав Романов, 9. Мартин Тошев
Резерви: 21. Янко Георгиев, 16. Васил Добрев, 22. Георги Стоичков, 20. Ишмаел Байду, 5. Петър Генчев, 14. Янко Сандански, 17. Димитър Костадинов
Ст. треньор: Димитър Васев