Уотфорд взе точка от Ливърпул в драма с 6 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Две от попаденията на „стършелите” паднаха след засади, Салах се разписа в дебюта си

Уотфорд и Ливърпул поделиха точките в изключително драматичен мач от първия кръг на английската Висша лига, приключил при равенство 3:3.

След като в дебютната среща на първенството за този сезон Арсенал стигна до домакински обрат срещу Лестър с 4:3, сега зрителите на „Викаридж Роуд” станаха свидетели на не по-малко зрелищен двубой, в който имаше всичко.

При две от попаденията на домакините играчите на Ливърпул претендираха за неотсъдени засади, но "червените" отново показаха, че са силни в атака, ала изпитват сериозни затруднения във фаза защита.

Иначе подалият молба за трансфер Фелипе Коутиньо остана извън групата за мача, като официалната причина е контузия, а неговото място в предни позиции бе заето от лятната покупка Мохамед Салах.

Египетският национал остави добри впечатления, като спечели дузпа и вкара гол в дебюта си с червената фланелка.

Двубоят не започна никак добре за хората на Юрген Клоп, защото Уотфорд поведе още в осмата минута, когато Стефано Окака бе оставен непокрит с пеналта и опита удар с глава, който не се получи, но дори и с рамо той успя да вкара топката в мрежата, въпреки намесата на Симон Миньоле – 1:0.

Малко по-късно Дарил Янмаат се контузи и бе заменен принудително в 18-ата минута, а в 29-ата Садио Мане демонстрира класата си и изравни.

Сенегалският национал пое топката пред дъгата на наказателното поле, между двама бранители на „стършелите”, след което направи елегантно двойно с Алберто Морено и после хладнокръвно прати топката неспасяемо по диагонала в горния ъгъл за 1:1.

Радостта на мърсисайдци обаче бе кратка, тъй като само три минути по-късно Уотфорд отново поведе в резултата. Точен този път бе Абдулайе Дукуре, макар че при ситуацията, в която бе замесен и Окака, последният бе в засада.

В 38-ата минута Мохамед Салах открадна топката от Холебас и навлезе в пеналта, но от ъгъла на вратарското поле стреля над целта.

Така почивката дойде при резултат 2:1 в полза на домакините, а след нея Ливърпул заигра по-добре и скоро стигна до заслужен обрат с два бързи гола.

В 55-ата минута Салах бе фаулиран от Еурелио Гомеш в наказателното поле, а Роберто Фирмино не остави шансове на вратаря и реализира отсъдената дузпа – 2:2.

Две минути по-късно Деян Ловрен изведе чудесно голмайстора Фирмино зад гърба на защитата, а бразилецът елегантно овладя и намери много добре връхлитащия Мохамед Салах, за да може египтянинът да се разпише за Ливърпул в официалния си дебют и да направи обрата пълен – 3:2.

Този резултат се запази до продължението на мача. То бе пет минути, а в него Уотфорд успя да изравни след корнер и разбъркване в пеналта.

Защитникът Мигел Бритос съумя с глава да донесе точката на своите, макар отново да останаха съмнения за засада след неумелото изчистване с глава на Джорджино Вайналдум.

В крайна сметка обаче Ливърпул и Уотфорд взеха по точка от първия кръг на Висшата лига, а във вторник мърсисайдци излизат срещу Хофенхайм в първи плейофен мач за влизане в групите на Шампионска лига.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)