Сити и Евертън не се победиха в зрелищен двубой на "Етихад" (ВИДЕО)

Рууни отбеляза своя гол номер 200 в елита, Стърлинг отърва "гражданите" от загуба

Манчестър Сити и Евертън направиха зрелищен двубой на „Етихад”, в  който обаче не успяха да излъчат победител и поделиха точките, приключвайки при резултат 1:1. Уейн Рууни откри резултата в 35-ата минута, вкарвайки своя гол номер 200 в елита на Англия. Кайл Уолкър бе изгонен малко преди да дойде почивката и „гражданите” играха цяло второ полувреме в намален състав, но благодарение на гол на резервата Стърлинг избегнаха загубата в последния мач от II кръг.

Сити започна офанзивно мача и контролираше случващото се на терена през по-голямата част от първото полувреме.

Габриел Жезус и Серхио Агуеро водеха атаката на „гражданите”, като аржентинецът бе на гол от рекорда за най-много попадения от чужденци в Премиършип. До този момент Агуеро имаше вкарани 123 гола, колкото и футболистът на Тринидад и Тобаго Дуайт Йорк.

В 26-ата Отаменди отправи опасен далечен удар, който затрудни Пикфорд, но все пак стража на „карамелите” изби. Агуеро пое на отлична позиция да открие резултата, но направи слаб прехвърлящ удар и Ягелка изчисти в корнер.

В 33-ата отново Агуеро бе на стрелкова позиция, но се забави и кълбото бе избито. Минута по-късно Давид Силва пък разтресе страничната греда след удар от 10-ина метра.

В 35-ата гостите дочакаха до своя момент и наказаха пропуските на „гражданите”. При бърза контраатака отдясно Калверт-Люин получи в наказателното поле, финтира защитник и пусна за връхлитащия Уейн Рууни, който парти топката в мрежата на Сити и записа своето попадение 200 в Премиършип. Повече има само легендата Алън Шиърър, който има 260 гола в елита.

Полувремето приключи кошмарно за „гражданите”, които останаха с човек по-малко, тъй като Кайл Уолкър получи два жълти картона в рамките на две минути – 42-а и 44-та.

След почивката Пеп Гуардиола вкара в игра Стърлинг, Данило и Бернардо Силва, което се оказа добър ход на специалиста.

Стърлинг имаше няколко нелоши възможности, които пропиля, а в 74-ата бе сам срещу вратаря, но би много неточно.

Три по-късно Стърлинг изведе добре Данило в наказателното поле, последва отличен диагонален удар на бразилеца към далечния ъгъл и още по-добра намеса на Пикфорд, опазвайки мрежата си суха.

Натискът на домакините даде резултат в 82-ата минута, когато при центриране на Данило в пеналта Холгейт изчисти слабо с глава и сложи топката на волето на Стърлинг, който със страхотен шут върна равенството.

В 88-ата минута Шнайдерлин получи втори жълт картон и бе изгонен, така двата тима доиграха двубоя в изравнен състав.

Заключителните минути бяха тежки за „карамелите”, които обаче успяха да задържат резултата и двата тима си поделиха точките.