България счупи каръка срещу Черна гора (ВИДЕО)

Младежите с първа победа в квалификациите за Евро 2019

Младежкият национален отбор на България записа първа победа в квалификациите за Евро 2019, надделявайки над тима на Черна гора с 3:1. Възпитаниците на Антони Здравков записаха и първи успех срещу този съперник на ниво младежи, след като досега имаха 2 равенства и 2 поражения в 4 срещи с черногорците.

Първото полувреме беше с поделено надмощие и шансове се откриваха пред двата отбора, но не и достатъчно изгодни. Нашите започнаха по-добре двубоя, но след преполовяване на първата част, черногорците взеха инициативата.

В 41-та минута Божидар Краев отправи точен удар по земя, но вратарят на гостите изби в корнер. След неговото изпълнение Керчев стреля опасно с глава отблизо, но пропусна целта. В 48-та минута националите ни поведоха. Антонио Вутов центрира от ляво и Десподов засече с воле. Вратарят спаси, но при добавката играчът на ЦСКА не сгреши за 1:0.

В 53-та минута черногорците изравниха. Андрия Вукчевич центрира от ляво и Никола Кръсович прониза Николай Кристов с глава отблизо. В 58-та минута България отново поведе в резултата след страхотна триходова комбинация. Вутов центрира, Милев спря топката и Божидар Краев с туповен шут реализира.

В 66-та минута самият Наско Милев ознаменува добрата си игра с гол. Той се възползва от перфектно центриране на Десподов - 3:1. В последствие Краев можеше да вкара втория си гол, но силният му удар бе париран.

До края на срещата "трикольорите" владееха топката и рядко допускаха съперника в близост до вратата си. Така България вече е на 4-то място в групата с 5 точки, а Черна гора остава последна с едва 1.