ТОВА Е ВЕЛИКО!!! Григор на финал в Лондон!!! (ВИДЕО)

Сънуваме ли, Господи! Българин е N3 в световния тенис!!!

19 ноември, 2017 година - това е датата, в която цяла България ще живее с Григор Димитров!

Българинът се класира за финала на заключителния ATP турнир в Лондон след инфарктна победа над Джак Сок с 2:1 сета (4:6, 6:0, 6:3).

Така Гришо си осигури мач на финала с Давид Гофен, който ще се състои тази вечер. Освен това си гарантира 3-то място в световната ранглиста в края на сезона.

Българинът не показа същата игра от последните две победи, но за сметка това концентрацията, характера и амбицията му бяха отново на най-високо ниво.

Първият сет се разви много неблагоприятно за Григор. Той поведе с 3:0 след множество грешки на Сок, но вместо да повтори представянето си от предишните два мача, допусна срив. И това с пропиляна точка за пробив.

Грешките му зачестиха, а първият сервис липсваше. Този на Сок също не бе постоянен, но американецът компенсира с добра игра от основната линия и на мрежата. Двата пробива за него дойдоха логично и той затвори с 6:3.

Григор обаче се преобрази за втория сет. Сякаш нов играч излезе на корта и започна да раздава правосъдие. Концентрацията беше на пределно ниво, а сякаш самият Сок се смути от добрата игра на българина. Американецът започна да греши често и загуби всеки един гейм.

Григор беше като гладиатор в хода на цялата втора част и трябваше само да запази тази увереност за последната част.

Третият сет беше най-качествен. Двамата значително подобриха играта си и все по-рядко правеха непредизвикани грешки. Пробивът на двамата висеше, но така и не дойде в хода на първите 7 гейма. В 8-ия обаче Гришо удари и поведе с 5:3 след страхотни отигравания.

Последният гейм в мача беше мини холивудска продукция. Гришо на 3 пъти изпусна мачбол, но показа нерви от желязо и подчини силния си съперник.

-----------------------------------------------------------------------------------------

1:0 Гришо започна с три поредни точки, но след това допусна три последователни леки грешки и се стигна до равенство. В него грешки на американеца доведоха до логичното.

2:0 ПРОБИВ! Сок изглежда притеснен в началните минути и греши от основната линия. Гришо завърши гейма със страхотен уинър и е с предимство.

3:0 Българинът изоставаше с 15:30, но с перфектно конструирани разигравания обърна гейма.

3:1 Сок не вкара нито един първи сервис преди равенство, но в края направи 2 аса, Компенсира и с 2 излизания на мрежата. Григор направи грешки от основната линия и това си каза думата.

3:2 ПРОБИВ! Гришо допусна изравняване от 30:0 и се стигна до ново равенство. Множество грешки погубиха пробива му предимство.

3:3 За жалост Сок заиграва все по-добре. Той печели дългите разигравания и е безгрешен при излизанията на мрежата. Позитивният знак е, че българинът  продължава да прави точки на негов сервис.

4:3 Две поредни двойни грешки на Григор доведоха до равенство, но след него той бе пределно концентриран.

4:4 Лесен гейм за американеца заради стабилното му сервиране.

4:5 ПРОБИВ! Сок в момента е по-концентрираният и уверен тенисист на корта. Той взима почти всички завързани разигравания.

4:6 Григор просто не може да намери играта си в тези минути. Сок сервира успешно и е безпогрешен на мрежата.

СЕТ 2

1:0 С прецизност и малко спортна злоба Димитров започна успешно втория сет.

2:0 ПРОБИВ! Старият Григор бавно се връща! Личи си концентрацията му, а тя кара Сок да греши и да се изнервя.

3:0 Най-добрият гейм за българина от началото на мача! С изключение на една нелепа грешка беше перфектен.

4:0 ПРОБИВ! Сега е моментът за Григор да натисне. Той играе уверено, а съперникът му греши във всяка по-трудна ситуация.

5:0 Геймът не бе лесен за българина, тъй като трябваше да се измъква от 15:30. Той обаче отново показа пределна концентрация

6:0 ПРОБИВ! Един прекрасен геврек за американеца, който трябва да даде увереност на Григор за решаващия сет.

СЕТ 3

1:0 Изключително тежък гейм за Григор, който обаче бе измъкнат с рутина. Дано да се окаже ключов!

1:1 Разиграванията бяха дълги, но американецът показа стабилност и този път не допусна пробив.

2:1 Мрежата помогна на българина в много ключов момент, а двойна грешка едва не коства гейма. Сервисът обаче проработи като за финал на подаването.

2:2 Много добър гейм за Сок, който по разнообразен и красив начин взе точките.

3:2 Най-качественият гейм в мача! Изключително красиви разигравания, които завършваха по-страхотен начин. Най-красивото бе последното и то донесе гейма на Гришо!

3:3 Лесен гейм за американеца. Сервисите му бяха убедителни.

4:3 Бърз гейм на нула! Знаците от българина са добри.

5:3 ПРОБИВ! ДА! ДА! ДА! Фантастична игра на Григор в инфарктен гейм го оставя на крачка от финала!

6:3 ФАНТАСТИЧНО! 3 мачбола бяха нужни на Григор, но си заслужаваше!.Той едва не ни докара инфаркт, но е на финал!