ЦСКА мина с лекота през Септември, на точка е от Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каранга си изкара "тактически" жълт картон, пропуска мача с Витоша

ЦСКА победи Септември с 2:0 на "Българска армия" в мач от междинния 18-и кръг на Първа лига.

Така армейците намалиха разликата до шампиона Лудогорец на една точка. Разградчани допуснаха това след загуба по-рано днес от Верея.

Играчите на Стамен Белчев напълно владееха инициативата през всичките 90 минути и този път показаха ефективност в атака.

Тези на Николай Митов не успяха да създадат нищо в предни позиции. Единственият им по-силен период беше между 15-та и 20-та минута, когато владееха по-продължително топката.

Първото добро положение се откри пред Кирил Десподов след 8 минути игра, но крилото пропусна от близо след перфектно центриране на Антон Недялков.

ЦСКА се настани постепенно в половината на съперника и в крайна сметка стигна до откриващ гол.

Кристиян Малинов стигна първи до една топка в наказателното поле и Дос Рейс с закасняло посягане го закачи. Петър Костадинов посочи бялата точка и Фернандо Каранга откри за домакините.

До края на полувремето темпото бе пешеходно, а хората в червено просто си подаваха топката.

Втората част обаче започна по различен начин. ЦСКА се втурна да търси втори гол.

Десподов бе най-активният и можеше да вкара на празна врата, но пропусна от малък ъгъл. Все пак той го стори в 54-та минута със страхотно попадение.

Тиаго го изведе в наказателното поле и със фантастичен силен изстрел Десподов не остави шанс на Янко Георгиев.

В 72-та минута Каранга бе на сантиметри от това да вкара втори гол. Той прехвърли технично вратаря и нацели горната греда. Топката падна на голлинията, но не влезе във вратата.

Малко след това нападателят се изкара нарочно жълт картон и ще пропусне срещата с Витоша в следващия кръг.

До края на срещата "червените" се настаниха в полето на съперника, но не успяха да създадат други чисти голови положения.

С победата събират 41 точки и вече са на една зад Лудогорец. Септември е 10-ти с 20 точки.
Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона