Славия на полуфинал след две дузпи в Търново (ВИДЕО)

Напрегнат двубой и обрат за "белите

Славия победи много трудни Етър с 3:1 в Търново в четвъртфинален мач от Купата на България.

"Виолетовите" поведоха още в първата минута, но столичани обърнаха с две дузпи и си осигуриха мястото в следващата фаза.

Срещата започна ударно за болярите, тъй като те поведоха още в 27-та секунда. Димо Атанасов проби отляво и центрира остро към наказателното поле. Връхлитащият на скорост Румен Руменов сложи крак и не остави шанс на Стергиакис

В 13-та минута "белите" изравниха. Те получиха правото да изпълнят спорна дузпа, след като топката се отби в ръката на Яни Пехливанов. Иван Минчев се нае с изпълнението и възстанови равенството.В последствие срещата много се изнерви и двата тима правиха нарушение след нарушение. Предпазливата им игра в отбрана предотврати нови интересни ситуации пред вратите.

Второто полувреме започна по-същия начин и двата отбора акцентираха върху блъскането и ритането, но не и градивността в атака.

При едно положение обаче в 80-та минута изходът на срещата се реши. Резервата Ивайло Димитров получи зад защитата и стреля леко, като бе закачен от вратаря на домакините Христо Иванов. Нова дузпа беше отсъдена и Косъма се нае, за да донесе аванс на столичани. Домакинските фенове оспорваха и това решение, като дори се стигна до леки ексцесии във вип ложите.

В последните секунди "белите" стигнаха" до трети гол след контраатака. Ивайло Димитров вкара на празна врата след лошо излизане на Христо Иванов.