Гришо започва в Ротердам днес следобед

Вече е ясен евентуалният следващ съперник на българина

Първата ни тенис ракета Григор Димитров започва участието си на турнира в Ротердам днес следобед.

Както се знае съперник на българина ще е Юичи Сугита от Япония. Двубоят между двамата ще е трети на централния корт и ще започне не преди 15:00 часа.

Програмата в 12:00 часа българско време ще открият Люкас Пуй - Андрей Рубльов, следвани от холандския сблъсък Робин Хаасе - Тимо де Бейкер.

Димитров ще играе за седми път в турнира, където дебютира през 2009 година с гръмка победа над Томаш Бердих и оспорван трисетов мач с тогавашния лидер в световната ранглиста Рафаел Надал.

Срещу Сугита Гришо е играл два пъти като до момента няма загуба от него. В момента японецът се намира под №41 в световната ранглиста. За последно те играха на четвъртфинала на турнира в Синсинати през 2017 г., когато хасковлията спечели с 6:2, 6:1.

Междувременно вече е ясен и следващият съперник на Димитров, разбира се ако той спечели първия си мач в Ротердам. Във втори кръг го чака сърбинът Филип Крайнович. Той спечели трудно срещу канадския тийнейджър Феликс Оже-Алиасим с 6:2, 3:6, 7:5.

Краинович и Димитров имат три мача помежду си като и в трите Григор е стигал до победата. За да има шанса да постигне четвърта обаче той ще трябва първо да се справи със съпротивата на Сугита този следобед.