Реал пак показа защо е европейският господар (ВИДЕО)

Роналдо попари Неймар и компания, а парижани бяха близо до добър резултат на "Бернабеу"

Реал Мадрид взе солиден аванс с 3:1 над ПСЖ след първия мач между двата тима на "Бернабеу" в осминафиналите на Шампионската лига.

Резултатът бе 1:1 на полувремето и вървеше към такъв край, но "белите" попариха своя съперник с два късни гола и направиха задачата му много трудно за Париж.

Двата тима привидно бяха равностойни, но Реал показа по-голямо желание в края и доказа отново защо е господар на европейската сцена в последните години. ПСЖ поведе чрез Рабио, но Роналдо на два пъти и Марсело се разписаха за крайното 3:1.

Мадридският гранд започна много силно и пресира здраво своя съперник под рева на домакинските фенове.

Първият шанс се откри пред Тони Кроос в петата минута, който стреля технично, но Ареола изби без проблем.

Неймар беше видимо изнервен в първите минути и получи жълт картон в 14-та минута заради изртване на Начо. Играта му не вървеше.

В 25-та минута Реал получи спорен пряк свободен удар пред наказателното поле, който бе гарниран с жълт картон за Джовани Ло Селсо.

Роналдо изпълни силно и топката профуча над вратата. Секунди след това Неймар се подхлъзна и пропиля златна възможност за ПСЖ.

На другия край на игрището Роналдо се озова сам срещу вратаря след супер пас на Марсело, но не успя да преодолее вратаря и го нацели в главата.

ПСЖ обаче първи натисна спусъка в 34-та минута. Адриен Рабио откри след центрирана топка на Дани Алвеш и отклоняване на Неймар.

Три минути по-късно Кристиано имаше цялото пространство на света, но изстреля топката в космоса.

В ответната атака и Кавани пропусна, но вината бе на Каземиро, който протегна добре крак. В 44-та минута Ареола поаза страхотен рефлекс след удар на Бензема.

Секунди по-късно "белите" получиха дузпа. Ло Селсо хвана за рамото Тони Кроос и го събори в наказателното поле.

Роналдо се нае с изпълнението и изравни резултата.

Втората част започна с преимуществено владеене на топката от испанците. Те обаче се затрудняваха да създадат изгодни положения за гол пред противниковата врата.

След 65-та минута ПСЖ взе инициативата и натисна, но и обраната на гостите вдигна нивото през второто полувреме.

В 83-та минута обаче от нищото Роналдо направи обрата на "Бернабеу" пълен. След центриране от Асенсио и докосване от Ареола, португалецът с коляно и не без доза късмет насочи топката във вратата за 2:1.

В 86-та минута и Марсело се разписа. След фантастично центриране на Асенсио, бразилецет отклони топката и даде солиден аванс на своите преди реванша. Смените на Зидан си казаха думата.

В края Навас спаси удар на Мбапе от малак ъгъл и запази статуквото.