Пестелив Милан спря европохода на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Италианският гранд е на осминафинал след минимален успех в Милано и общ резултат 4:0

Милан победи като домакин Лудогорец с 1:0 и така се класира за 1/8-финалите на турнира Лига Европа с общ резултат 4:0.

Италианският гранд спечели с класика първия мач в Разград и до голяма степен предреши реванша на стадион „Сан Сиро”, който остана почти празен.

Наставникът на домакините Дженаро Гатузо направи седем промени спрямо титулярите от Разград, а неговият колега Димитър Димитров – пет. Херо изненада с избора си на централни защитници, залагайки на Георги Терзиев и Козмин Моци, а малко преди мача обясни рокадите с натрупана умора.

Лудогорец започна силно в първите минути и успя да направи няколко поредни атаки, но скоро след това Милан овладя инициативата.

Домакините нанесоха първия точен удар в срещата, който бе дело на Андре Силва в 12-ата минута, а в 21-ата откриха резултата след бърза атака.

Младият Патрик Кутроне бе изпуснат от Сисиньо и напредна, след което центрира към далечната греда, където Фабио Борини изпревари Натанаел и откри резултата.

Попадението бе трето в последните четири мача за италианеца, който се разписа и при класическата победа в Разград преди седмица.

Скоро след това Лудогорец имаше шанс да изравни, но Марселиньо прати топката над вратата от воле.

После Милан показа опит и накъса играта, макар че в заключителните минути на първата част високата преса на българския шампион подейства на два пъти, ала „орлите” не се възползваха.

Така „росонерите” се оттеглиха на почивка с гол аванс, който успяха да удържат до края на срещата.

През втората част домакините демонстрираха сериозния си опит на международната сцена и спестиха сили с оглед на предстоящите си тежки мачове с Рома (25.02), Лацио (28.02) и Интер (04.03).

Най-чистото положение за Лудогорец пък бе пропуснато от зимната покупка Якуб Швиерчок, който стреля право във вратаря от десетина метра в 56-ата минута.

След това домакините затвориха майсторски мача и спокойно дочакаха последния съдийски сигнал, за да запишат седма поредна победа срещу отбор от България.

„Росонерите” продължиха стопроцентовата си успеваемост срещу родни представители, отстранявайки за шести пореден път наш тим в Европа.

Лудогорец пък вече ще се фокусира само върху участието си в Първа професионална лига и битката за седма поредна титла на България.

МИЛАН - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Фабио Борини (21')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МИЛАН: Антонио Донарума, Родригес, Романьоли (Бонучи 74'), Запата, Монтоливо, Локатели, Кесие (Маури 56'), Кутроне (Калинич 56'), Андре Силва, Борини;

ЛУДОГОРЕЦ: Браун, Сисиньо, Терзиев, Моци, Натанаел, Анисе (Дяков 83'), Горалски, Марселиньо (Кампаняро 63'), Вандерсон, Мисиджан (Лукоки 71'), Швиерчок;

СТАТИСТИКА:

NOVSPORT проследи на живо мача на "Сан Сиро" с чат-описание на всички интересни моменти:

90' КРАЙ НА МАЧА! МИЛАН ПОБЕДИ ЛУДОГОРЕЦ С 1:0 И СЕ КЛАСИРА ЗА 1/8-ФИНАЛИТЕ НА ЛИГА ЕВРОПА С ОБЩ РЕЗУЛТАТ 4:0.

89' Само минута добавено време на срещата.

86' Кампаняро проби чудесно през центъра и е фаулиран на линията на дъгата пред пеналта. Свободен удар за Лудогорец и жълт картон за Бонучи. Натанаел обаче стреля над вратата.

82' Последна смяна в мача. Светльо Дяков заменя Абел Анисе.

78' Няколко поредни нарушения в средата на терена.

74 Последна рокада в Милан. Бонучи заменя Романьоли.

70' Втора смяна в Лудогорец - Лукоки заменя Мисиджан.

68' Горалски получава първия жълт картон в мача.

66' Свободен удар в полза на Милан, но Борини стреля право в стената.

64' Първа рокада в редиците на Лудогорец - Кампаняро заменя Марселиньо.

63' Натанаел проби добре по фланга и стреля силно, но неточно.

56' Швиерчок пропуска най-чистото положение за Лудогорец, стреляйки право в ръцете на вратаря от десетина метра.

54' Двойна смяна в състава на Милан. Калинич и Маури заменят Кесие и Кутроне.

52' Фабио Борини стреля опасно, но ударът му минава покрай гредата.

50' Корнер в полза на Лудогорец, но защитата на Милан се справя с лекота.

47' Нарушение в средата на терена, Лудогорец се опитва да се настани в половината на Милан, няма промени в двата състава.

46' НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45' КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! Милан се оттегля на почивка с аванс от 1:0 и общ резултат 4:0 от двата мача.

44' Кесие опита хитър прехвърлящ пас към Кутроне и вратарят на Лудогорец се размина с топката, но за негово щастие Терзиев успя да изчисти почти от голлинията.

42' Мисиджан центрира от корнер и Терзиев опита удар с глава, след което Моци стреля с крак, ала опитите и на двамата централни защитници не намериха целта.

38' Високата преса на разградчани отново проработи. Този път Вандерсон отне в половината на съперника и опита извеждащ пас към Марселиньо, който обаче бе спрян с шпагат от защитник на Милан.

36' Опитът за висока преса на Лудогорец най-после даде резултат и Вандерсон получи шанс да стреля от границата на наказателното поле, но изстрелът му бе много слаб и право в ръцете на вратаря.

34' Темпото на игра рязко спадна заради поредица от нарушения и грешни подавания, нищо интересно в последните няколко минути.

27' Лудогорец имаше шанс да изравни, след като Сисиньо центрира добре към пеналта и изскочилият от втора позиция Марселиньо засече от воле, но ударът му премина встрани от вратата.

21' ГОЛ ЗА МИЛАН! Сисиньо изпусна Кутроне и той отправи прострелно центриране, което бе засечено на далечната греда от Фабио Борини, който откри резултата - 1:0. Италианският таран се разписа и при успеха с 3:0 в Разград, така че вече има три попадения в последните си четири мача.

16' Неприятен сблъсък между Марселиньо и Романьоли, които удариха главите си при единоборство, но се изправят и ще продължат мача.

14' Натанаел отправи центриране и дебютиращият в Европа вратар на домакините Атонио Донарума боксира неуверено, но нямаше кой да се възползва от това, а после Милан не успя с контраатаката си.

13' Рикардо Монтоливо безцеремонно фаулира Сисиньо, но се размина с картон.

12' Андре Силва получи пространство да стреля и от дъгата пред пеналта нанесе първия точен удар в мача, но право в ръцете на вратаря Браун.

8' Козмин Моци не се разбра с колегата си на вратата и изчисти в тъч, а секунди преди това домакините имаха пресилени претенции за дузпа, които не трогнаха съдията.

7' Милан овладя топката и опита атака отдясно, а после и през центъра, но защитата на Лудогорец се справи.

4' Българският шампион стигна до корнер, но Терзиев бе блокиран и не можа да нанесе добър удар с глава.

2' Лудогорец започна добре и първо Марселиньо пробва удар от границата на пеналта, а скоро след това направи и втора атака, но Швиерчок бе в засада.

1' НАЧАЛО НА МАЧА!

Президентът на разградския клуб Александър Александров е държан над 15 минути пред един от входовете на стадиона, повече четете тук.

Както се очакваше, стадионът на Милан е почти празен. Прогнозите за около 10 000 зрители се оказаха прекалено смели.

„Рокадите в състава се дължат на това, че част от футболистите изиграха няколко последователни срещи и има натрупана умора, а ние търсим някакъв баланс и да намерим оптималния вариант”, каза Херо малко преди да излезе от тунела на „Сан Сиро” за третия официален мач на Лудогорец през 2018 година.

„Излизаме да се надиграваме”, заяви треньорът на Лудогорец броени минути преди срещата, след което обясни и за изненадите в стартовия си състав.

Лудогорец няма да играе със "скрита деветка" на "Сан Сиро", а с изявена такава в лицето на зимната си покупка Якуб Швиерчок.

Херо залага на Георги Терзиев и Козмин Моци в центъра на защитата, макар да се очакваше титуляри да са Игор Пластун и Рафаел Форстър.

Двамата треньори правят доста рокади в съставите си, като наставникът на домакините Дженаро Гатузо е извършил седем такива, но и неговият колега Димитър Димитров изненада със състава.