Велик обрат остави ЦСКА в борбата за титлата! (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червените" губеха от Пирин до 87-та минута, но взеха трите точки

ЦСКА постигна знаменит обрат при гостуването си на Пирин (Благоевград) в мача от 25-ия кръг на Първа професионална лига и победи с 2:1, след като три минути преди края губеха с 1:0 и не се виждаше как ще стигнат дори до точката.

"Зелените" показаха много добра игра през първата част, а второто полувреме на няколко пъти късметът ги покри при атаки на ЦСКА, но две минути преди края на редовното време крепостта в зелено падна, а в продължението Фернандо Каранга хвърли пълната трибуна за гости в екстаз.

Мачът в Благоевград започна активно за ЦСКА и още във втората минута Десподов се опита да изведе Тиаго зад гърба на защитата, но пасът се оказа прекалено дълъг. В 6-та пък Жеферсон центрира добре към Каранга в наказателното поле, но бразилецът не успя да засече.

В 10-та минута Хендерсън създаде първото опасно положение за Пирин, след като стреля опасно извън наказателното поле, но топката, която падаше под напречната греда беше избита от Черниаускас. Малко след това Жеферсон препъна Радослав Кирилов, който се откъсваше сам срещу вратаря на ЦСКА, но защитникът получи само жълт картон.

Пирин постепенно успя да намери своята игра и в 30-та минута логично откри, след като Хендерсън изведе по перфектен начин Кирилов в лявата страна на наказателното поле и нападателят матира Черниаускас с хубав удар.

Три минути преди почивката Рениа излезе зад гърба на Бодуров, напредна към вратата и стреля мощно, но стражът на гостите боксира.

След почивката ЦСКА очаквано показа повече офанзивна игра, като в 54-та минута Десподов беше близо да накаже грешка в отбраната на Пирин, но ударът му беше блокиран. В 70-та минута ЦСКА беше много близо до изравняването, като последователно Тиаго и Фернандо Каранга стреляха опасно по посока на Костов, но в първия случай стражът спаси, а след това нападателят на гостите пропусна целта след удар с глава.

Малко след 80-та минута пък при центриране отдясно Каранга беше много близо да вкара от няма и метър, но Башлиев се намеси решително, изчиствайки топката. Малко след това на два пъти Каранга можеше да се възползва от грешно изчистване на топката от бранителите в зелено, но отново не беше точен с глава.

Така дойде 88-та минута, когато при корнер отдясно топката не беше изчистена добре и попадна в Александър Георгиев извън наказателното поле, който без подготовка стреля точно в долния десен ъгъл на Костов и изравни за 1:1.

ЦСКА се окрили от изравняването и хвърли всички сили в атака, търсейки всичките три точки и това се случи в третата минута от продължението, след като Фернандо Каранга стигна до дълъг пас на Александър Георгиев около точката за дузпата и успя да промуши топката покрай Костов, за да я прати в мрежата на домакините и да добави нови три точки в актива на "армейците".

Така ЦСКА успя да се задържи на три точки зад Лудогорец в битката за шампионската титла, събирайки 60 точки, а Пирин остава 11-ти с 26.