Шалке отложи празненствата за титла на Байерн (ВИДЕО)

"Кралскосините" спечелиха гостуването си на Волфсбург с автогол

Празненствата по случай титлата на Байерн (Мюнхен) се отлагат! Шалке спечели с 1:0 гостуването си Волфсбург и дори баварците да победят РБ Залцбург в неделя няма да си гарантират първото място и на теория.

Петият пореден успех за Шалке дойде след автогол на Робин Кнохе четири минути преди края на срещата. А десет по-рано вратарят на гостите Ралф Феерман спаси дузпа, изпълнена от Паул Верхаах.

Освен всичко “кралскосините” ще запазят втората позиция във временното класиране и след този кръг, защото третият Борусия (Дортмунд) изостава на 4 точки от тях.

Пропуснатият наказателен изстрел и последвалият гол за Шалке не бяха всичко до края, защото в заключителните минути домакините нападаха яростно, но в добавеното време Нани Димата пропусна да изравни само от няколко метра.