СРАМ: Юнайтед короняса Сити насред „Театъра на мечтите” (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” паднаха вкъщи от последния и Гуардиола стана шампион, докато играе голф

Манчестър Юнайтед подпечата титлата на градския си съперник Сити, след като загуби вкъщи от опашкаря Уест Бромич Албиън с 0:1 в мач от XXXIV кръг на Висшата лига.

Така „небесносините” са шампиони вече и математически, тъй като имат аванс от 16 точки на върха при оставащи 5 мача до края.

Последните в класирането „дроздове” пък стигнаха до първа победа от 10 опита и остават на цели 9 точки от спасителната зона.

Въпреки това обаче, те се превърнаха в едва втория в историята опашкар в класирането, който печели мач на „Олд Трафорд”.

Всичко това се случи, след като наставникът на „гражданите” Хосеп Гуардиола ден по-рано заяви, че няма да гледа мача в Манчестър, защото по това време ще играе голф.

Пеп не пропусна много, както и 75 095 зрители по трибуните, сред които бе и легендарният бивш наставник на домакините сър Алекс Фъргюсън.

Иначе „червените дяволи” имаха териториален превес през цялата среща и още от първите минути се настаниха в половината на съперника.

След изтичането на десетата обаче започналият силно за състава на гостите Джейк Ливърмор се освободи добре от Виктор Линдельоф и отправи опасен удар, спасен с вещина от Де Хеа.

В 19-ата неговият колега Бен Фостър, който е юноша на Юнайтед, също демонстрира класа, отразявайки изстрели на Ромелу Лукаку и Алексис Санчес.

Секунди преди ситуацията пък домакините навярно трябваше да получат дузпа, защото Крейг Доусън събори Андер Ерера в пеналта.

В 35-ата минута, макар и с доза късмет, Ромелу Лукаку се откъсна сам срещу вратаря, ала последният излезе своевременно и улови след лошо повеждане на топката от нападателя.

Така паузата дойде при нулево реми, което се запази и след силния натиск на Юнайтед в началото на второто полувреме.

В 66-ата минута Лукаку отправи хубав удар с глава след центриране на Матич, но Фостър отговори със страхотно спасяване.

Така се стигна до 73-ата минута, в която след един корнер, Доусън скочи за топката с Матич в пеналта и последният с глава без да иска изведе Джей Родригес. Последният пък нямаше проблеми отблизо да открие изненадващо резултата с глава – 1:0.

Домакините отговориха мигновено и две минути по-късно Алексис Санчес подаде към резервата Антони Марсиал, чийто удар от точката за дузпа не се получи и топката мина над вратата.

Последваха опити на резервите Марсиал, Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард да поразят целта, но неуспешни, а в края Крис Смолинг отново можеше да се превърне в герой за Юнайтед, ала този път не сполучи.

Така вече официално Манчестър Сити е шампион на Англия и заедно с Уест Бромич е отборът, спечелил най-много точки на "Олд Трафорд" (по 10) от Юнайтед през последните 5 сезона, което прави още по-срамна едва втората домакинска загуба на „червените дяволи” в последните им 34 домакински срещи.