Славия детронира Ботев с гол от дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Спорни съдийски отсъждания в края на мача, "жълто-черните" недоволни

Купата на България ще има нов носител! Настоящият Ботев (Пд) беше детрониран от Славия. "Белите" спечелиха с 1:0 реванша от полуфиналите и с общ резултат 2:2 и гол повече на чужд терен продължават напред. В директния спор за трофея те ще срещнат Левски или ЦСКА. Двата гранда играят утре, като "сините" имат аванс от 2:0 след първия мач.

Голът за Славия вкара Ивайло Димитров от дузпа в 66-ата минута. Такава не беше отсъдена от Станислав Ставров в полза на Ботев, макар че имаше. Още едно спорно решение на съдийската бригада ядоса футболисти и фенове на Ботев. Голова атака на пловдивчани пък беше спряна със засада. На повторението обаче се вижда, че защитник на "белите" я покрива.

Ботев изигра не особено добро първо полувреме, в което внимаваше повече да не допусне гол. "Белите" имаха своите шансове да отбележат, но не успяха. Още преди да е изтекла и минута от началото на мача Галин Иванов опита удар, топката рикошира в крака на Терзиев и излезе в корнер. Малко след това домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Цветелин Чунчуков, но реферът прецени правилно, че играта трябва да продължи.

В 15-ата минута Иван Минчев изпълни пряк свободен удар, Стефан Велков игра с глава в наказателното пое на Ботев. Опитът му за подаване се превърна в удар, при който топката кацна върху вратата.

След малко повече от половин час игра Пламен Димов фаулира Ивайло Димитров в опасна близост до наказателното поле. Ударът на Иван Минчев обаче се отби в стената, несполучлив беше и вторият му опит да стреля към вратата.

През първата част Ботев не създаде нито едно голово положение, не записа и точен удар във вратата на Георги Петков.

След почивката гостите малко се оживиха, но първата интересна ситуация беше в полза на Славия. Стефан Велков пропуска да открие резултата. Той стреля с глава след подаване на Галин Иванов и топката мина в опасна близост до вратата.

Пловдивчани стигнаха до голова възможност едва в 59-ата минута, когато Ндонгала подаде към Жоало Пауло, който се опита да пусне топката покрай Георги Петков, но вратарят спаси.

В 66-ата минута Ивайло Димитров си спечели дузпа и я вкара. Той беше фаулиран от Пламен Димов, а после не сгреши от бялата точка- 1:0.

Голова атака на Стивън Петков беше спряна в 76-ата минута. Страничният рефер сигнализира за засада, но на повторението се вижда, че при
подаването към нападателя той е покрит от Костадин Велков. Феновете на Ботев изразиха бурно недоволството си се наложи да бъде засилено полицейското присъствие пред сектора с бултарсите.

В 83-ата минута настъпи  гостите награбиха Станислав Ставров, който не свири дузпа за нарушение срещу Жоао Пауло. Бразилецът беше изритан от Стефан Велков, съдията обаче замълча.

Не издържаха и нервите на треньора Николай Киров, който в добавеното време хвърли предмет на терена и беше изгонен.

В крайна сметка освен на спорните съдийски решение футболистите на Ботев могат да се сърдят и на себе си. Те се представиха далеч, от това което могат и са показвали. От поведението им на терена личеше, че са дошли в София с мисълта да бранят крехкия си аванс от първия мач.