"Синята" мъка продължава, ЦСКА с победен гол в 90-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски все още не е сигурен за баража за Лига Европа

ЦСКА излезе победител в шестия сблъсък с Левски от началото на сезона, записвайки успех с 3:2 при гостуването на „сините”. Така участието на Левски в баража за Лига Европа зависи от последния двубой с Верея. "Армейците" два пъти излизаха напред в резултата, но домакините показаха характер и стигаха до изравняване.  В 90-ата минута Рубен Пинто нанесе решаващ удар и вкара за крайното 3:2.

Липсата на голяма част от титулярите на Левски се чувстваше осезаемо и през първите минути на двубоя „сините” бяха притиснати от своя съперник, а Божидар Митрев на няколко пъти трябваше да показва рефлексите си, за да опази мрежата суха.

В 9-ата минута Кирил Десподов опита директен обстрел от фаул, а стражът на Левски отклони решаващо в корнер.

Десет минути по-късно натискът на гостите даде резултат. Атанасов центрира отдясно за Десподов, но Митрев излезе и боксира. Топката обаче попадна в непокрития  Енрике Рафаел, който в движение засече и прати в опразнената врата.

Пробивите на Енрике Рафаел зачестиха и създаваха сериозни проблеми за „сините”. В 34-ата бразилецът премина двама бранителя и подаде по земя на Манолев, който засече в движение, но прати кълбото на сантиметри от целта.

Секунди по-късно Чорбаджийски направи фрапантна грешка – опита да върне топката назад, но вместо това направи подаване за Паулиньо. Бразилецът се възползва максимално, напредна светкавично в половината на ЦСКА и с прецизен шут възстанови равенството.

Десподов в 36-ата можеше бързо да попари радостта на домакините, но Митрев показа класа и отклони с крак.

Делио Роси направи смяна на почивката и извади 18-годишния Юруков, който правеше дебюта си като титуляр, а на негово място вкара Антъни Белмонт.

ЦСКА отново бе по-активният тим на терена и показа повече острота в атака. Чорбаджийски засече с глава центриране от корнер в 51-ата, но Митрев успя да избие.

Отлично проведена атака на ЦСКА в 57-ата доведе до втори гол във вратата на Левски. Енрике  задържа до аутлинията и извади към Кристиян Малинов, който  удари топката в земята и тя отскочи неспасяемо към горния десен ъгъл за 1:2.

В последните 20 минути Левски се активизира в атака, а в 73-ата Прохазка бе близо до изравняване, но ударът му извън наказателното поле срещна гредата.

Черниаускас не се намеси добре в 78-ата при удар от дистанция и изби в корнер. При последвалото центриране резервата Станислав Костов успя с гръб към вратата да насочи с петичка топката във вратата за 2:2.

В 85-ата минута Десподов направи самостоятелен рейд, премина през отбраната на „сините”, финтира и вратаря, но останал на празна врата, топката сякаш му избяга и прати над напречната греда.

В 90-ата минута Десподов изведе Пинто, който технично чукна топката между краката на Митрев за крайното 3:2.