Лудогорец с 11 българи взе точка от Ботев Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Четири гола, две греди и много положения видяха зрителите в Разград

Лудогорец и Ботев (Пловдив) завършиха сезона с равенство 2:2 помежду си в среща от последния XXXVI кръг на Първа лига.

Шампионите вече бяха вдигнали седмата си поредна титла и треньорът им Димитър Димитров-Херо реши да даде шанс само на юноши от школата, залагайки на 11 българи сред титулярите.

От тези на гостите също липсваха ключови фигури като Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Иван Чворович и Жоао Пауло, които дори не попаднаха в групата, но въпреки това двата тима изиграха много качествен мач.

Първата добра голова възможност се откри пред гостите от Пловдив в 25-ата минута. Тогава Стивън Петков изведе елегантно Фелипе Бризола и той стреля силно от границата на пеналта, но над вратата.

В 30-ата пък Густаво нацели напречния стълб на вратата с удар от около 30 метра, а пет по-късно Петков отправи първия точен удар, ала стражът Дамянов успя да спаси.

После Лудогорец поведе след образцова контраатака, завършена майсторски от 20-годишния Ивайло Климентов, след чийто изстрел топката срещна гредата и спря в мрежата на Кайзер.

Така почивката дойде при 1:0 за Лудогорец, а скоро след нея Ботев направи обрат за едва три минути.

В 54-ата Дуде Ндонгала изравни от свободен удар, а в 57-ата същият опита задна ножица, но не сполучи и топката попадна на волето на Радослав Терзиев, който от упор направи 2:1.

В 65-ата минута Бризола имаше добра възможност за гол след чудесна многоходова акция на Ботев, ала стреля над вратата с акробатично изпълнение от точката за дузпа.

Десет минути по-късно Ботев допусна елементарен гол и резултатът бе изравнен. След бърз пробив по лявото крило, в пеналта непокрит бе Ерол Дост, който с глава прехвърли вратаря.

В края всеки от отборите можеше да стигне до успеха. В 85-ата минута гостите имаха късмет, тъй като Климентов нацели гредата, а в ответната атака Бризола и Петков не съумяха да донесат успеха на Ботев.

Така двата тима поделиха точките и Лудогорец завършва сезона с 88, а Ботев с 56 в актива си.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец: 69. Дамянов, 23. Керчев (к), 87. Петров, 53. Л. Ковачев (58. Илиев 55'), 77. Вълчев, 80. Александров (75. Милков 85'), 72. Дост, 38. Китов, 98. Св. Ковачев, 45. Климентов, 64. Янков

Старши треньор: Димитър Димитров

Ботев: 22. Кайзер, 28. Филипов, 23. Минев (к), 18. Терзиев, 24. Марин, 10. Юсеин, 7. Бризола, 11. Добрев (26. Георгиев 62'), 93. Афонсо, 9. Кампос (29. Ндонгала 46'), 20. Петков (27. Василев 90')
Старши треньор: Николай Киров