Дунав оцеля под дъжда в Коматево (ВИДЕО)

Тимът на Малин Орачев изпусна дузпа, но надви с 2:1 Царско село

Дунав оцеля под дъжда в  Коматево (ВИДЕО)
Дунав (Русе) ще играе в Първа лига и през следващия сезон,  след като победи с 2:1 Царско село под дъжда в  Коматево.

Футболистите от столицата първи застрашиха съперниковата врата. Още в 3-ата минута Димитър Петков посрещна центрирана от корнер топка и я прати в напречната греда. Малко след това Раян Дасклов пробва удар от дистанция, но топката мина встрани от вратата.

Последваха две безобидни центрирания на тима от Русе, при които вратарят Филип Димитров се намеси умело.

В 30-ата минута прострелно центриране на Божидар Васев от Дунав беше отразено с крак от съперниковия вратар. После Карагарен стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката се отби в тялото на Реян Даскалов и излезе в корнер.

Марем извърши нарушение срещу Ндиайе в 36-ата минута и Николай Йорданов и отсъди дузпа в полза на Дунав. Ударът на Исмаил Иса от бялата точка бе спасен от стражът на Царско село!

В 53-ата минута Павел Петков стреля опасно, но над вратата на Дунав.

След час игра Дунав стигна до гол. Бирсент Карагерен влезе отдясно на съперниковата врата, елиминира Маро Петков и простреля Димитров - 1:0.

В 76-ата минута Ндайе уби окончателно интригата, след като отбеляза втори гол във вратата на Царско село.

Георги Минчев върна едно попадение от пряк свободен удар в 83-ата минута. Силите на столичани обаче не стигнаха за повече.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 14. Божидар Васев, 16. Мартин Ковачев, 4. Петър Патев, 83. Христо Попадийн, 31. Красимир Станоев, 11. Диян Димов, 7. Бирсент Карагарен, 27.  Мухамаду Ндиайе, 10. Васил Шопов, 9. Исмаил Иса;

Треньор Малин Орачев

ЦАРСКО СЕЛО: 12. Филип Димитров, 6. Марио Петков, 4. Тейнур Марем, 18. Георги Хашев, 19. Галин Минков, 16. Димитър Петков, 9. Антонио Георгиев, 17. Реян Даскалов, 5. Светослав Диков, 10. Георги Минчев, 8. Павел Петков;