Невероятна драма с дузпи остави Витоша (Бистрица) в Първа лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нападателят Стефан Христов и Николай Георгиев герои за "тигрите" от Бистрица

Витоша (Бистрица) остава в Първа лига! Отборът, който завърши на последното място в първенството, възкръсна в баражите и след драматичен решителен мач с Локомотив (София) запази елитния си статут.

Футболистите на Костадин Ангелов ликуваха на "Лаута" тази вечер след дузпи - 4:2 при ударите от бялата точка, при които в герой за "тигрите" се превърна 19-годишният вратар Николай Георгиев, а победната дузпа реализира Стефан Христов.

Именно той направи 2:2 в 123-ата минута и попари надеждите на "железничарите", които бяха на секунди от така жадуваното завръщане в родния елит.

В редовното време резултатът беше 1:1. Още в четвъртата минута Локомотив поведе чрез голмайстора си Илия Димитров. Юношата на Левски отбеляза с глава след центриране на Николай Цветков. Демона беше много близо до отбелязването на страхотно попадение в 22-ата минута, когато за малко щеше да отбележи от центъра.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В 63-ата минута Витоша изравни - 1:1. Даниел Кутев отбеляза с глава след центриране на Михаил Петров, като за бившия футболист на Ботев (Пловдив) това беше първи гол през сезона. Кутев успя да отклони топката пред опиталия да я боксира страж на Локомотив Кристиян Кацарев.

В 75-ата минута осветлението на "Лаута" угасна и играта беше прекратена за пет минути. В 81-ата Витоша остана с човек по-малко след изгонване на Ивайло Лазаров заради втори жълт картон. Избраниците на Коце Ангелов удържаха равенството и последваха две продължения от по 15 минути. В тях Локомотив отново поведе. В 109-ата минута включилият се като резерва Здравко Димитров отбеляза страхотен гол с мощен изстрел от дистанция - 1:2.

И точно, когато "железничарите" предвкусваха така жадуваното завръщане в Първа лига, се появи Стефан Христов, който вкара за 2:2 и доведе спора до дузпи.

При тях вратарят на Витоша Николай Георгиев спаси изстрелите на Здравко Димитров и Владимир Семерджиев, докато за "тигрите" от Бистрица никой от изпълнителите не сгреши. Точни бяха Кристиян Кочилов, Георги Ангелов, Лъчезар Котев и Стефан Христов - 4:2 при дузпите.

ВИТОША - ЛОКОМОТИВ (София) 6:4 след дузпи (2:2 в редовното време и след продължения)

0:1 Илия Димитров (4),

1:1 Даниел Кутев (63),

1:2 Здравко Димитров (109),

2:2 Стефан Христов (120+3)

СЪСТАВИТЕ:

ВИТОША (4-2-3-1): Николай Георгиев; Венцислав Бонев, Георги Ангелов, Румен Гьонов, Даниел Кутев, Радко Мутафчийски, Михаил Петров, Ивайло Лазаров, Лъчезар Котев,
Григор Делапчиев, Стефан Христов

ЛОКОМОТИВ (4-1-4-1): Кристиян Кацарев; Владимир Семерджиев, Александър Горанов, Александър Бранеков, Христос Контохристос; Иво Иванов; Александър Александров, Том, Николай Цветков, Владислав Романов; Илия Димитров